На зустрічі підприємця із в.о. начальника обласної податкової Іваном Саранцевим представники установи прояснили свою позицію. За їх даними, підприємство Миколи Ралика продає продукцію (колючий дріт), яку і не закупає на території України, і не має можливості виробляти самостійно. На їх думку, це може бути ознакою зловживань.
Як пояснює Микола Ралик, він дійсно не виробляє колючий дріт, який став підставою для рішення податкової. Він закупає продукцію у Китаї. Але перед продажем він додає до назви дрота код технічних умов, які діють на території України, і яким відповідають характеристики товару.
Невідповідність назви закупленого дроту назві дроту, який продається, стала для податкової приводом віднести компанію до категорії ризикових. Як говорить Микола Ралик, поки його фірма отримає від установи офіційне обґрунтування, зможе на нього відреагувати, а потім податкова змінить своє рішення – мине не менше двох тижнів.
Втім, Микола Ралик має версію, що одноголосне голосування комісії податкової, яке заблокувало роботу його підприємства, відбулося не просто так.
У податковій інформацію бізнесмена спростовують.
Нагадаємо, що завтра, 13 червня, відбудуться громадські обговорення дозволів на викиди в повітря двох промислових підприємств – “Запоріжсталі” і “Запоріжкокса”. На обговореннях “Екокоаліція” вимагатиме, щоб заводи включили дотримання Програми поетапного зниження викидів у свої плани на найближчі 7 років. Крім того, активісти висувають вимогу, щоб на “Запоріжсталі” якомога швидше перейшли від старого і “брудного” мартенівського виробництва металу до екологічнішого конверторного. Також наполягають на встановленні на межі санзони заводів датчиків забруднення. Микола Ралик підкреслює, що блокування роботи його підприємства відбулося саме напередодні громадських обговорень.
Обговорення