У Запоріжжі екоактивіст заявив, що податкова зупинила його підприємство через участь у громадському обговоренні викидів промгігантів

Зображення завантажується

Микола Ралик, один із лідерів “Екокоаліції Запоріжжя”, повідомив, що його підприємство було зупинене через рішення Головного управління Державної податкової служби в Запорізькій області. Компанію віднесли до категорії ризикових платників податків. За словами Миколи Ралика, кожного дня, поки діє ухвалене комісією обласної податкової рішення, його підприємство не працює

На зустрічі підприємця із в.о. начальника обласної податкової Іваном Саранцевим представники установи прояснили свою позицію. За їх даними, підприємство Миколи Ралика продає продукцію (колючий дріт), яку і не закупає на території України, і не має можливості виробляти самостійно. На їх думку, це може бути ознакою зловживань. 

Причина внесення ризиковості – це четвертий код податкової інформації “Постачання товарів, відмінних від придбаних, за відсутності умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва таких товарів”. Ви продаєте на митній території України товар із кодом ТУ вашого підприємства. Даний товар не придбається на митній території України, а також у вас, згідно вашої поданої звітності, є тільки два склада. Також, згідно податкових накладних, які реєструють ваші контрагенти, вони вам не постачають енергоресурси, відповідно до яких ви можете самостійно виробляти даний продукт. Тобто два пункти: у вас немає придбання на митній території України товару з цим кодом, і друге, згідно інформації, яку ви подаєте і ваші контрагенти, у вас немає ресурсу для його вироблення. 

Михайло Кроль, начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області

Як пояснює Микола Ралик, він дійсно не виробляє колючий дріт, який став підставою для рішення податкової. Він закупає продукцію у Китаї. Але перед продажем він додає до назви дрота код технічних умов, які діють на території України, і яким відповідають характеристики товару. 

У мене торгова компанія. У нас є “Єгоза” (марка колючого дроту, – ред.). Ми її купуємо за кордоном, в Китаї. В Україні ми її продаємо під тим же кодом, під яким отримуємо. Яка “Єгоза” була, така вона й є. Єдине, що вона відповідає технічним характеристикам, які розроблені в Україні. Я прийшов, подивився, заміряв, все нормально, я пишу, що вона відповідає моєму ТУ. Це внутрішні справи підприємства! Є судове рішення, що підприємство з маркетинговими цілями може називати товар як хоче. Ми його не перейменовуємо, ми додаємо характеристики цього товару. Щоби покупцю було зрозуміліше.

Микола Ралик, підприємець, активіст “Екокоаліції Запоріжжя”

Невідповідність назви закупленого дроту назві дроту, який продається, стала для податкової приводом віднести компанію до категорії ризикових. Як говорить Микола Ралик, поки його фірма отримає від установи офіційне обґрунтування, зможе на нього відреагувати, а потім податкова змінить своє рішення – мине не менше двох тижнів.

Кожен день із цього терміну моє підприємство не працює.

Микола Ралик, підприємець, активіст “Екокоаліції Запоріжжя”

Втім, Микола Ралик має версію, що одноголосне голосування комісії податкової, яке заблокувало роботу його підприємства, відбулося не просто так. 

Ми зараз займаємося питаннями покращення якості повітря, і ці питання виходять в конфліктну частину. Є, наприклад, у нас формальдегід і фенол. “Гідрометцентр” повідомляє, що формальдегід і фенол перевищують (гранично допустимі значення, – ред.), вони вбивають людей. На основі цього в місті почала створюватись Програма поетапного зниження викидів. Закон каже, що мають розробити таку програму, щоб через 7 років формальдегіду, фенолу і інших шкідливих речовин, перевищення яких показує “Гідрометцентр”, не було. Зараз розробляється ця програма – і (до неї, – ред.) не включають заходи по зниженню формальдегіду і фенолу. А ми, згідно Закону, вимагаємо, щоб вони були зроблені. Зараз громада об’єднується, і я один із лідерів цього руху. І якщо ми доб’ємся того, що приймуть якісну програму, то це буде означати, що прийдеться витрачати сотні мільйонів гривень для того, щоби змінити технологію. Зараз починається великий спротив. У мене є інформація, що є заказ, щоби це підприємство (яке належить М.Ралику, – ред.) перестало працювати. Щоб не кормило пана активіста, бо він живе за рахунок нього.

Микола Ралик, підприємець, активіст “Екокоаліції Запоріжжя”

У податковій інформацію бізнесмена спростовують.

Я вам одразу відповідаю: заказу ніякого немає. 

Іван Саранцев, в.о. начальника ГУ ДПС в Запорізькій області

Нагадаємо, що завтра, 13 червня, відбудуться громадські обговорення дозволів на викиди в повітря двох промислових підприємств – “Запоріжсталі” і “Запоріжкокса”. На обговореннях “Екокоаліція” вимагатиме, щоб заводи включили дотримання Програми поетапного зниження викидів у свої плани на найближчі 7 років. Крім того, активісти висувають вимогу, щоб на “Запоріжсталі” якомога швидше перейшли від старого і “брудного” мартенівського виробництва металу до екологічнішого конверторного. Також наполягають на встановленні на межі санзони заводів датчиків забруднення.
Микола Ралик підкреслює, що блокування роботи його підприємства відбулося саме напередодні громадських обговорень.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі