У Запоріжжі батькам повідомили про закриття дитсадка для дітей з вадами зору

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Вихователі та батьки дітей із садочка №254 звернулися до ГО “Хочу вчитись!”. За їх словами, їм повідомили про закриття їх навчального закладу. ЗЦР наразі очікує на офіційне підтвердження або спростування цієї інформації від міської влади

ДОДАНО КОМЕНТАР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ЗМР
За кілька хвилин після публікації цього тексту пресслужба мерії передала нам коментар міського департаменту освіти і науки. Подаємо його дослівно:

Питання щодо закриття Спеціального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 254 «Рижик» Запорізької міської ради, розташованого за адресою: м.Запоріжжя, вул.Ніжинська буд. 57А, не розглядається. У Спеціальному закладі дошкільної освіти (ясел-садку) № 254 «Рижик» Запорізької міської ради створено умови для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами (вихованцями з ослабленим зором). На сьогодні педагогічним колективом організовано освітню діяльність для здобуття дошкільної освіти 35 вихованцями 3-х груп

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради

Спеціальний заклад дошкільної освіти № 254 – єдиний у Заводському районі Запоріжжя інклюзивний садок для дітей із вадами зору. Так говорять батьки, така ж інформація міститься і на сайті Запорізької міської ради. Тим не менше, батьків поінформували про те, що садочок закривають.

Як повідомила вихователька Світлана Хохлова, вперше розмови про закриття заклада почалися близько двох-трьох тижнів тому. Тоді до установи прийшла комісія департамента освіти. Зі слів Світлани Хохлової, комісія оглянула приміщення, а потім заявила, що “воно їм підходить”, і садок закриють. 

Тому що комусь сподобалось наше зданіє. Його оглядали три тижні тому.

Світлана Хохлова, вихователька СЗДО №254

Після цього близько двох тижнів нової інформації не надходило. А вже 17 червня колективу підтвердили інформацію про закриття. Але, що характерно, усі повідомлення колектив отримує тільки в усній формі.

І це повідомили буквально в понеділок знову. Що нам дали нібито срок до суботи. І це ж знову все було у словесній формі. 

Світлана Хохлова, вихователька СЗДО №254

За словами батьків і вихователів, садочок “Рижик” пристосований саме для дітей із вадами зору: він має лікувальне обладнання, а з дітьми займається офтальмолог. До садочку ходять близько 30 дітей з вадами зору.

У нас спеціально обладнаний кабінет. Там багато апаратів для різних діагнозів по зору. З дітьми займається офтальмолог. Плюс у нас є тифлопедагог, яка проводить індивідуальні заняття з підгрупами.

Світлана Хохлова, вихователька СЗДО №254

Має садочок і укриття. Зараз, поки вихованці не ходять до закладу у звичайному режимі, там проходять заняття за програмами ЮНІСЕФ. Але і колектив, і батьки розраховували на те, що найближчим часом їх дитсадок відкриють для змішаного навчання.

У нас є укриття. Відкрийте нас! Всі батьки за!

Світлана Хохлова, вихователька СЗДО №254

Втім, за інформацією, яку отримали у СЗДО, замість відкриття на колектив та дітей очікує розформування. 

Цирк, їй-богу. “Розформують вас, запропонують якісь садочки. Десь вас розкидають”. І дітей також само. Це навіть не обговорюється, ми цього не хочемо!

Світлана Хохлова, вихователька СЗДО №254

Батьки вихованців записали окреме звернення до міської влади. Вони нагадали про обіцянку заступника міського голови Сергія Білова не реорганізовувати спеціалізовані навчальні заклади.

ЗЦР звернувся до пресслужби мерії із проханням підтвердити або спростувати інформацію про закриття дитячого садка. Крім того, ми попросили повідомити підстави для закриття установи. А також пояснити, як будуть забезпечені потреби дітей із вадами зору у нових садочках. Після отримання інформації ми оперативно її оприлюднимо.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі