У травні в Запорізькій області на оборону витратили 265 мільйонів гривень

Зображення завантажується

У травні владні структури Запорізької області провели оборонних закупівель на 265 мільйонів гривень. Переважно ці гроші підуть на дрони та акумулятори для них, проте є й інші позиції 

Так, провели 19 закупівель, у 18 з яких вже визначили суму договору й переможця. Одне оголошення скасували через відсутність пропозицій від постачальників. Відтак, оголошення на придбання пультів керування для FPV, ймовірно, поновлять згодом. 

Переважну більшість замовлень зробило Управління оборонної роботи Запорізької ОДА. У досліджений нами період Управління оборонної роботи закупляє 300 квадрокоптерів, 300 БпЛА, 105 окулярів FPV, 5 тепловізорів, 60 радіостанцій, 2 000 акумуляторів для дронів, 350 систем посилення сигналу, 33 камери GoPro, 250 зарядних станцій і один самоскид з краном-маніпулятором.

Найбільший договір уклали на майже 86 мільйонів гривень. Цим коштом закуплять 500 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т. Завдяки високій конкуренції вдалося зекономити 6,7 мільйона гривень. 

Найменше грошей витратили на закупку камери GoPro. Замовник уклав договір на 610 тисяч гривень

Отже, впродовж останніх кількох місяців замовники Запорізької області все частіше укладають договори задля допомоги військовим. Про це свідчать дані з майданчика “Прозорро”. 

І якщо раніше гроші на оборону йшли переважно на покупку нових авто для поліції або СБУ, то зараз переважна більшість закупівель спрямовані на дрони, зарядні станції та інші необхідні на фронті речі. Окрім того, слід відзначити, що й військові адміністрації нині тимчасово окупованих громад допомагають ЗСУ закупаючи, наприклад, авто, не використовуючи майданчик для закупівель. Або можуть виділяти субвенції з міських бюджетів на військові частини. 

Читайте також: У Запоріжжі екоактивіст заявив, що податкова зупинила його підприємство через участь у громадському обговоренні викидів промгігантів

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі