У квітні в Запорізькій області запустили закупівлі на оборону на рекордну суму

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Лише з початку квітня дві владні структури в Запорізькій області оголосили сумарно 23 тендери на оборонні товари. Загальна сума запланованих закупівель – 225 млн грн. У 14 тендерах вже обрано переможців. Втім, декілька тендерів було відмінено

Головний закупівельник – Управління оборонної роботи Запорізької ОДА. На нього припадає 22 із 23 тендерів, які було оголошено у квітні. Запланована сума закупівель склала більше 200 млн грн. 

Управління запланувало закупити, зокрема, 10 пікапів Peugeot Landtrek, 10 всюдиходів YAMAHA VIKING, 370 квадрокоптерів Mavic різних модифікацій, по 1 000 штук 10-ти та 7-мидюймових FPV-коптерів, дрони-камікадзе, засоби радіоелектронної боротьби, акумулятори для дронів, антени тощо. 

Наразі обрано переможців у 15-ти тендерах із 22-х. Загальну суму закупівель за цими конкурсами було знижено на 9,3 млн. 

Зокрема, пікапи закупили по 1,35 млн грн за одиницю замість запланованих 1,38 млн грн. На всюдиходах заощадили по 50 тис грн з одиниці. 

Найбільшої економії досягли на закупівлях FPV-коптерів – більше 3 млн з двох тендерів. Один 10-дюймовий квадрокоптер у підсумку коштував 24 750 грн, семидюймовий – 19 860 грн.

Зазначимо, що один із тендерів управління було відмінено через відсутність пропозицій. Намагалися закупити квадрокоптери DJI Mavic 3T Enterprise (Thermal), але бажаючих їх продати не знайшлося. В оголошеному за два дні до цього аналогічному тендері взяло участь дві компанії, переможцем стало ТОВ “Квадро.ЮА”

Тільки вчора, 22 квітня, було відмінено ще один тендер майже на 25 млн грн. Його оголосило міське управління цивільного захисту населення Запоріжжя. Це була єдина закупівля саме від міської влади Запоріжжя, а не від обласної.  Спочатку планували закупити квадрокоптери FPV: 734 десятидюймових та 601 семидюймовий.

Втім, через тиждень після оголошення тендер відмінили через “відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг”. Причини зникнення потреби не вказані. Можливо, ідеться про вказівку проводити всі закупівлі централізовано, через обласне управління оборонної роботи. 

Читайте також: “Дрони з бюджету: як закуповували у Запорізькій області тогоріч

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі