Суд заочно арештував вчителя інформатики, який очолив школу в окупованому Бердянську

Зображення завантажується

Ленінський райсуд Запоріжжя обрав запобіжний захід вчителю з Бердянська, який почав співпрацювати з окупантами. Судовий розгляд проходив заочно, оскільки підозрюваний переховується на тимчасово окупованій території

Як з’ясував Харківський антикорупційний центр, фігурант справи – Юрій Перунов. З судової ухвали відомо, що з 2020 року він працював вчителем інформатики у бердянській гімназії «Надія».

З травня 2022 року, за даними слідства, підозрюваний погодився на співпрацю з росіянами. Він зайняв «посаду» директора у цій школі, яку окупанти перереєстрували у «Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №19 г. Бердянск».

Як ідеться у матеріалах справи, перебуваючи на своїй «посаді», Перунов впроваджував російські стандарти освіти.

Свідок, яка до окупації працювала директоркою цієї школи, засвідчила, що її колишній колега перейшов на бік окупантів. Він змусив її віддати ключі та шкільну документацію, яка серед іншого містить особові справ учнів та вчителів. Також вона повідомила, що Перунов наказав технічному персоналу зняти в приміщеннях школи українську символіку, назвавши її «нацистською». Крім цього, він агітував вчителів працювати за російськими освітніми стандартами.

Начальниця відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради, яка переїхала з Бердянська після окупації, засвідчила, що нині школа «Надія» працює в дистанційному режимі за українською програмою. А в зайнятій окупантами школі викладають за російськими. З тими викладачами, які погодилися на співпрацю з окупаційною адміністрацією та безпосередньо підозрюваним, трудові відносини призупинені.

Дії Перунова слідство кваліфікувало за ч. 3 ст. 111-1 ККУ, тобто йому інкримінують впровадження стандартів освіти окупаційної влади. У разі доведення вини йому загрожує позбавлення волі до трьох років.

Суд взяв покази та інші докази до уваги та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. У разі його затримання, підозрюваного мають доставити до суду для визначення міри запобіжного заходу. Нині він оголошений у розшук.

За інформацією Телеграм-каналу «Бердянськ в окупації», цивільна дружина Перунова Оксана Скрипка почала працювати у цій же школі «завучем». А її дочка Катерина Скрипка постила фото на підтримку окупантів.

Анастасія Зубова 

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі