Суд відмінив орендну плату 1,2 мільйона для гектару під СТО в Кривій Бухті

Зображення завантажується

В Запоріжжі суд відмінив попереднє рішення про збільшення орендну плати до 1,2 мільйона, через помилки геокадастру. Його працівники неправильно внесли код цільового призначення і на його основі розрахували більшу орендну плату за ділянку. Інформацію про це передає “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Єдиний держреєстр судових справ. 

20 грудня, Господарський суд розглянув позов фірми СН Континент з проханням про перегляд справи, через нововиявлені обставини. Мова йде внесення змін до договору оренди на ділянку, які узгодив суд в тому році. Ділянка знаходиться за адресою Крива Бухта, 89А, і на ній розміщено СТО “AlexAvto” – неподалік від запланованого ТРЦ KHORTITSA MALL.

Раніше, в березні суд задовольнив позов Запорізької міської ради про зміну нормативної грошової оцінки (НГО). НГО визначає вартість землі відповідно до її якостей, а вже на основі оцінки за землю сплачуються податки, в тому числі й орендна плата. Так, влада домоглася, щоб фірма-орендар почала платити 1,2 мільйона гривень за ділянку в рік, замість 68 і 340 (після введення в експлуатацію) тисяч, на які сторони домовилися ще у 2009-му році. 

Однак, в листопаді 2021 вже фірма СН Континент звернулася до суду з проханням переглянути справу, через виявлення нових важливих обставин. А саме, на думку СН Континент, міська рада неправильно розрахувала НГО, а від так і орендну плату. 

Виявилося, що розрахунки були проведені неправильно, бо їх зробили на основі технічного витягу від 2020 року. Він же, в свою чергу, розраховується на даних, внесених геокадастром. Зокрема, за кодом цільового призначення ділянки, в якому і була допущено помилка. Тобто для ділянки застосували невірний коефіцієнт. 

З огляду на нові обставини, суд вважає, що є підстави для перегляду прийнятого рішення. Бо, працівники ГУ Держгеокадастру у Запорізької області неправильно визначили нормативно грошову оцінку і неправомірно збільшили орендну плату. Отже, суд повернув оренду до старого рівня в 340 тисяч гривень на рік. 

Кінцевим бенефіціаром “СП “Континент” є Валерій Галенко, а директором зазначено Ксенію Касабову.

Читайте також: В Запоріжжі за гектар покинутого парку будуть платити 1,1 мільйона на рік

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі