“Солодкі” тендери: У Запоріжжі закупили новорічних подарунків на 1,4 мільйона

Зображення завантажується

Не зважаючи на всі складнощі, нещодавно ми зустріли зимові свята. Вони відрізнялися від тогорічних, однак дещо залишилося незмінним – закупки солодких подарунків для дітей. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував закупівлі та розповідає про те, хто і за скільки замовив солодкі пакунки, а також про головних постачальників. 

Цифри

За даними BI Prozorro, наприкінці року управління, комунальні установи, департаменти і виконкоми замовили солодощів на понад 1,4 мільйона гривень

Запоріжжі – 627 016,45
Запорізька область – 785 806,57

У більшості випадків замовники уклали договори з постачальниками, тобто торги не проводили. Згодом прозвітувавши про це в Prozorro.

Ціни замовлень стартували від 15 до 164 тисяч гривень. Середня ціна подарункового набору із солодощами складала 162 гривні в Запорізькому регіоні. При цьому найдешевший подарунок коштував 71 грн, а найдорожчій — 251 грн за один пакунок.

ТОП- постачальників солодощів 


Проаналізувавши закупівлі в Запоріжжі і області, ми виділили 5 головних постачальника. 

Про 3 ми розповімо детальніше. Так, на першому місці підприємця Ірина Капітоненко, яка виконала 8 замовлень на 390 тисяч гривень. За ці гроші жінка поставила 2 145 пакунків для різних постачальників. Також вона поставила 1 350 шоколадок “Рошен”.

Підприємиця уклала угоди з Запорізькою дитячою лікарнею № 5КП “Веселівський психоневрологічний інтернат” і з Управліннями соцзахисту Шевченківського, Заводського, Вознесенівського, Комунарського та Хортицького району. 

Склад подарунків для лікарні не вказано, а тільки вагу. Водночас для управлінь соцзахисту склад подарунків зазначається. 

Ірина Капітоненко бере участь в тендерах з 2017-го року. Здебільшого займається поставкою продуктів для різних управлінь, комунальних підприємств в місті та області. 

На другому місці, фірма “Майстерня солодких подарунків”, що виконала замовлення на загальну суму понад 278 тисяч гривень. За ці гроші фірма поставила 1 533 подарунки для різних замовників.

Загалом у фірми замовляли Служба у справах дітей, ТОВ “Запоріжжяелектропостачання” та Запорізький обласний центр соціальних служб. 

Найбільше замовлення фірма отримана від Служби у справах дітей на 164 тисячі. За ці гроші  “Майстерня солодких подарунків” постачала 957 наборів в картонній упаковці. Оплатили подарунки за програмою для привiтання дiтей польових категорiй до дня Святого Миколая.

Точний склад подарунків не вказують, лише те, що їхня вага складає 850 грамів, а в складі не менше 45 цукерок, 12 видів “ROSHEN” або еквiвалент. 

За інформацією фахівців проєкту DOZORRO Transparency International Ukraine, цей постачальних входить у перелік головних по Україні. Так, з фірмою вклали угод на 3,7 мільйона гривень

На третьому місці, Анатолій Левченко, який уклав 2 угоди на 197 тисяч гривень. Чоловік поставив 660 подарунків для Управління культури та молоді Мелітопольської міськради. А також 680 подарунків для Управління освіти. Склад подарунків не вказано. 

Отже, цього року на подарунки в області й місті було витрачено 1,4 мільйона. При цьому слід враховувати, що більша частина Запорізької області тимчасово захоплена і знаходиться під російським контролем.

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Читайте також: У Запоріжжі винесли вирок зраднику з Донеччини
У Запоріжжі виділили 21 мільйон гривень на генератори – огляд

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі