“РУСОВ” на Запоріжжі: кримські ополченці, фотомоделі, і потерпілі від ФСБ за “русскую идею”
На окупованих територіях Запоріжжя все більше “ідейних туристів”, які не дуже поспішають на лінію фронту, але радісно зображають для інших росіян “добровольців-визволителів”. Ми ідентифікували їх по фото – серед учасників є і росіяни, і колаборанти з Криму.
На цьому фото – Андрій Родіонов, Владислав Єфремов (Гусар), Олександр Бережний та Cергій Кривоногов.
Ці вояки прибули до Запорізької області, як добровольців погодивши свій приїзд з прикордонниками, через колаборанта Олексія Селіванова. Його зараз вже відсторонили від керівництва окупаційною поліцією в Мелітополі, але це вже інша історія. Цікаво, що ці “освободители” діють на тимчасово окупованих територіях – Мелітополя, Бердянську тощо, однак не поспішають в “гарячі точки”.
Андрій Родіонов – ідейник “братских народов”, “русский националист”
Найактивнішим добровольцем виявився Андрій Родіонов з позивним “Вікінг”. Чоловік з Севастополя, де й заснував рух “РУСОВ” 10-ть років тому. До слова, “РУСОВ” або “Русско-славянское объединение и возрождение” у повній версії – це громадсько-політичний рух, який славить ідею “братского народа”. І традиційно, виступає проти західного світу і Європи.
Весь цей час Родіонов перебував в Криму. До речі, у 2016-му чоловік жалівся, що коли Крим був українським, то його організацію не тисли, а після окупації почались “профілактичні розмови” з ФСБ. Цитата: “Особенно неприятно мне иметь подобные разговоры с сотрудниками ФСБ, после того, что я, живя при Украине, постоянно боролся за объединение с Россией и уже практически год участвую в борьбе за Новороссию, рискуя своей жизнью, но ничего, как говорится “Все, что нас не убивает, делает нас сильнее”
Зараз, Родіонов на своїй сторінці “Вк” розповідає про Запорізьку область, а поміж іншим, збирає гроші на “рускую победу”:
Ми ідентифікували не тільки його сторінку в “ВК”, а й Telegram-канал в якому він системно постить себе улюбленого. Наприклад, 8 серпня, він опублікував допис про те, що повернувся в Крим, але скоро йде знов “освобождать” Запорізьку область.
А ще, на сторінці в “ВК” є цілий альбом “Моя борьба за Новороссию 2014-2015г”.
Владислав Єфремов – модель з обкладинки
Другим “визволителем”, який рідко з’являється на спільних фото і не афішує свою присутність на Запоріжжі – росіянин Владислав Єфремов. У чоловіка закрита сторінка в “ВК”, однак нам вдалося знайти його Instagram. І,як виявилося, Єфремов (або за нікнеймом Гусаров) проживає в Санкт-Петербургу і розвиває свою модельну кар’єру. Ось допис від 17 квітня 2022 року, цитую: “Пока я в длительном отъезде, меня продолжают печатать в журналах”
На його сторінці лише його фото та роздуми. Ось тут він демострує “самий руский вид туризма”.
А тут він просить проголосувати між ним у ролі “худощавого туалетного клерка” та “сытного туалетного кабанчика”.
Cергій Кривоногов – поціновувач бороди
Наступний доброволець з Владивостоку – Сергій Кривоногов. Він часто з’являється на спільних фото на каналі та сторінці Радіонова, однак на своїй сторінці нічого не дописує.
Судячи з його “ВК” зрозуміло, що він найбільше любить свою бороду і це його найбільша гордість. Ось кілька дописів, починаючи з 2015-го року.
І трохи додамо про те, чим жив Кривоногов до того, як вирішив рятувати українців. Наприклад, у 2016-му він ходив у кілті на весілля, грав в щось типу квізу, фотографуватися.
А так виглядає його сторінка у “ВК” з “статусом”, який може багато сказати про позицію Кривоногова:
Олександр Бережнов – “ядро кримського ополчения”
Останній серед “РУСОВ”, який прибув до Запоріжжя з Севастополя – Олександр Бережнов.
Чоловік має сторінку в соцмережах і на ній постить спільні фото з Кривоноговим і Родіоновим. А також розмірковує про війну і пише вірші про Маріуполь.
Також на його сторінці є альбоми “Создание ополчения”, “Начало Крымской весни” і “Россия идет на помощь”. Тобто в війні він не новенький. І вже давно підтримує ворога.
Ми змогли ідентифікувати його інтерв’ю для Srbin.info. Згідно з ним, Олександр Бережнов є професійним військовим, який був солдатом СРСР і Росії. Проходив термінову службу у повітряно десантних військах, має досвід роботи в правоохоронних органах. А також брав участь в бойових діях в Афганістані.
Також в одному з інтерв’ю він розповідав, що воював і його дід є ветераном трох війн: “Мой дед никогда бы мне не простил, если бы я спрятался, решил отсидеться в стороне”
Отже, ми можемо бачити тренд, який вже був типовим на захопленій частині Донбасу в 2015-16 роках. Коли лінія фронту більш-менш стабілізувалась, то одразу з’явилась купа “ідейних туристів” з Росії, які користувались зв’язками в силових структурах, щоб приїхати на захоплену землю, наробити селфі, але до фронту не дуже наближатись.
Вероніка ХОРОЛЬСЬКА для “Запорізького центру розслідувань”
___________________________________________________________________________________________________
Ця стаття була представлена ГО «Запорізьким центром розслідувань» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни». Зміст статті є винятковою відповідальністю ГО «Запорізький центр розслідувань» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру.
Читайте також: “Воин” на Запоріжжі: імена окупантів, які піаряться на війні
Обговорення