Війна Усі пости Війна

“РУСОВ” на Запоріжжі: кримські ополченці, фотомоделі, і потерпілі від ФСБ за “русскую идею”

02 Вересня 2022

На окупованих територіях Запоріжжя все більше “ідейних туристів”, які не дуже поспішають на лінію фронту, але радісно зображають для інших росіян “добровольців-визволителів”. Ми ідентифікували їх по фото – серед учасників є і росіяни, і колаборанти з Криму.

На цьому фото – Андрій Родіонов, Владислав Єфремов (Гусар), Олександр Бережний та Cергій Кривоногов.

Ці вояки прибули до Запорізької області, як добровольців погодивши свій приїзд з прикордонниками, через колаборанта Олексія Селіванова. Його зараз вже відсторонили від керівництва окупаційною поліцією в Мелітополі, але це вже інша історія.  Цікаво, що ці “освободители” діють на тимчасово окупованих територіях – Мелітополя, Бердянську тощо, однак не поспішають в “гарячі точки”. 


Андрій Родіонов – ідейник “братских народов”, “русский националист”

Найактивнішим добровольцем виявився Андрій Родіонов з позивним “Вікінг”. Чоловік з Севастополя, де й заснував рух “РУСОВ” 10-ть  років тому. До слова, “РУСОВ” або “Русско-славянское объединение и возрождение” у повній версії – це громадсько-політичний рух, який славить ідею “братского народа”. І традиційно, виступає проти західного світу і Європи.

Весь цей час Родіонов перебував в Криму. До речі, у 2016-му чоловік жалівся, що коли Крим був українським, то його організацію не тисли, а після окупації почались “профілактичні розмови” з ФСБ.  Цитата: “Особенно неприятно мне иметь подобные разговоры с сотрудниками ФСБ, после того, что я, живя при Украине, постоянно боролся за объединение с Россией и уже практически год участвую в борьбе за Новороссию, рискуя своей жизнью, но ничего, как говорится “Все, что нас не убивает, делает нас сильнее”

Зараз, Родіонов на своїй сторінці “Вк” розповідає про Запорізьку область, а поміж іншим, збирає гроші на “рускую победу”:

Ми ідентифікували не тільки його сторінку в “ВК”, а й Telegram-канал в якому він системно постить себе улюбленого. Наприклад, 8 серпня, він опублікував допис про те, що повернувся в Крим, але скоро йде знов “освобождать” Запорізьку область. 

А ще, на сторінці в “ВК” є цілий альбом “Моя борьба за Новороссию 2014-2015г”.

Владислав Єфремов – модель з обкладинки

Другим “визволителем”, який рідко з’являється на спільних фото і не афішує свою присутність на Запоріжжі – росіянин Владислав Єфремов. У чоловіка закрита сторінка в “ВК”, однак нам вдалося знайти його Instagram. І,як виявилося, Єфремов (або за нікнеймом Гусаров) проживає в Санкт-Петербургу і розвиває свою модельну кар’єру. Ось допис від 17 квітня 2022 року, цитую: “Пока я в длительном отъезде, меня продолжают печатать в журналах”

На його сторінці лише його фото та роздуми. Ось тут він демострує “самий руский вид туризма”.

А тут він просить проголосувати між ним у ролі “худощавого туалетного клерка” та “сытного туалетного кабанчика”.

Cергій Кривоногов – поціновувач бороди

Наступний доброволець з Владивостоку – Сергій Кривоногов. Він часто з’являється на спільних фото на каналі та сторінці Радіонова, однак на своїй сторінці нічого не дописує.

Судячи з його “ВК” зрозуміло, що він найбільше любить свою бороду і це його найбільша гордість. Ось кілька дописів, починаючи з 2015-го року.

І трохи додамо про те, чим жив Кривоногов до того, як вирішив рятувати українців. Наприклад, у 2016-му він ходив у кілті на весілля, грав в щось типу квізу, фотографуватися. 

А так виглядає його сторінка у “ВК” з “статусом”, який може багато сказати про позицію Кривоногова:

Олександр Бережнов – “ядро кримського ополчения”

Останній серед “РУСОВ”, який прибув до Запоріжжя з Севастополя – Олександр Бережнов. 

Чоловік має сторінку в соцмережах і на ній постить спільні фото з Кривоноговим і Родіоновим. А також розмірковує про війну і пише вірші про Маріуполь. 

Також на його сторінці є альбоми “Создание ополчения”, “Начало Крымской весни” і “Россия идет на помощь”. Тобто в війні він не новенький. І вже давно підтримує ворога.

Ми змогли ідентифікувати його інтерв’ю для Srbin.info. Згідно з ним, Олександр Бережнов є професійним військовим, який був солдатом СРСР і Росії. Проходив термінову службу у повітряно десантних військах, має досвід роботи в правоохоронних органах. А також брав участь в бойових діях в Афганістані. 

Також в одному з інтерв’ю він розповідав, що воював і його дід є ветераном трох війн: “Мой дед никогда бы мне не простил, если бы я спрятался, решил отсидеться в стороне”

Отже, ми можемо бачити тренд, який вже був типовим на захопленій частині  Донбасу в 2015-16 роках. Коли лінія фронту більш-менш стабілізувалась, то одразу з’явилась купа “ідейних туристів” з Росії, які користувались зв’язками в силових структурах, щоб приїхати на захоплену землю, наробити селфі, але до фронту не дуже наближатись.   

Вероніка ХОРОЛЬСЬКА для “Запорізького центру розслідувань”

___________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена ГО «Запорізьким центром розслідувань» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни». Зміст статті  є винятковою відповідальністю ГО «Запорізький центр розслідувань» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру.

Читайте також: “Воин” на Запоріжжі: імена окупантів, які піаряться на війні

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі