Прокуратура вивчає можливість судового позову на рішення про закриття запорізьких шкіл

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Вознесенівська окружна районна прокуратура надіслала “ЗЦР” відповідь на заяву на закриття навчальних закладів у Запоріжжі. Як ідеться в документі, в установі вивчають, чи є підстави для представлення інтересів держави в цьому питанні

14 червня “ЗЦР” подав заяву до окружної прокуратури із проханням подати позов про скасування рішень про закриття шкіл та дитсадків. Згідно із текстом заяви, яку склала юридична радниця “ЗЦР” Аліна Родіна за участі голови ГО “Хочу вчитись!” Катерини Звєрєвої, Запорізька міська рада порушила інтереси держави, права мешканців громади і, зокрема, дітей. 

По-перше, як ідеться у скарзі, рішення ухвалювалися із порушенням регламенту ради. Зокрема, проєкти не були попередньо розглянуті бюджетною комісією. Пояснювальні записки проєктів не містили чітких обґрунтувань рішень, інформацію про наявність та місткість укриттів в “збільшених” школах, умови про навчання після реорганізації тощо.

По-друге, авторки наголошують на погіршенні умов навчання для дітей: збільшені класи не сприяють підвищенню рівня безпеки та якості навчання, до шкіл потрібно організовувати трансфери. Перевезення учнів в зоні частих обстрілів також небезпечне. 

Крім того, відсутня об’єктивна інформація про стан та якість укриттів у школах, які закрили, і тих, які “збільшили”. В одному з випадків у “збільшеній” школі відсутня вентиляція. 

Зрештою, як ідеться у скарзі, перехід до оффлайн-навчання в умовах обстрілів, імовірних перебоїв енерго- та теплопостачання також виглядає необґрунтованим рішенням.

Все це, на думку авторок звернення, є протиправною бездіяльністю органу місцевого самоврядування, який мав би створювати безпечні умови для життя і здорового розвитку дитини. А це – підстава для представництва прокурором інтересів держави у суді.

Згідно із відповіддю прокуратури, скаргу було зареєстровано. Розпочато процедуру встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави у суді. 

Простіше кажучи, у прокуратурі вивчають обставини справи і шукають, чи було порушено закони України і права мешканців Запоріжжя. Якщо такі порушення знайдуть, будуть вирішувати, чи подавати позов на міську раду до суду.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі