Продовження історії: продаж алкоголю в Тернуватській громаді

Зображення завантажується

В Тернуватській громаді продовжують продавати алкоголь “з-під поли” в чорних пакетах

У 2023 році наказом голови ЗОВА визначено громади в яких заборонений продаж алкоголю, а в яких торгівля дозволена тільки в конкретний проміжок часу. Нещодавно внесли зміни в наказ, який дозволив певним громадам в тому числі в Запоріжжі продаж алкоголю в будь-який час, окрім комендантської години. 

В громадах, які знаходяться найближче до лінії зіткнення, серед яких Тернуватська, заборонений продаж слабоалкогольними та алкогольними напоями. Такі обмеження запроваджено через високу можливість надзвичайних ситуацій та для забезпечення громадського порядку на території громади, яка наближена до зони активних бойових дій.

Нагадаємо, що чотири місяці тому ми писали про проблеми прифронтових громад. Серед яких розповідали, що місцеві підприємці Тернуватської та Воздвижівської громад торгують алкоголем, а також цигарками без касового апарату. Після перевірки поліцейським офіцером громади продавати алкоголь припинили. Але згодом, як нам розповіли, торгівля все-таки відновилася. 

Боротьба з незаконним продажем

Весною 2024 року поліцейський офіцер Тернуватської громади зафіксував порушення.

Склав протоколи на двох підприємців в Тернуватому. Два протоколи в селі Різдвянка на одного підприємця та ще одного місцевого, який торгував алкоголем вдома . У Барвінівці на підприємницю було складено два протоколи. Один за продаж алкоголю, інший за продаж без ліцензії.

Поліцейський офіцер Тернуватської громади 

Підприємці сплатили штрафи, але згодом стало відомо, що дехто продаж відновив. Журналістка «Запорізького центру розслідувань» Анна Лєвєнцова поспілкувалася з підприємницею Інною Гандзюк. Спочатку вона заперечувала продаж. Та коли журналістка нагадала,  як пані Гандзюк декілька днів тому продала пиво місцевому в її присутності, то почула таку відповідь: «Дуже попросили продати алкоголь. Дуже. Але більше продавати алкоголь не будемо.»

Як це відбувається

Коли заборонили продаж алкоголю більшість підприємців заховали спиртні напої у підсобках. Сміливці ж залишили алкоголь на прилавках та повісили табличку “Алкоголь не продається” оскільки закон не забороняє, щоб алкоголь стояв на прилавках. Але як нам розповіли місцеві, і перші, і другі попри заборону продовжили торгівлю. 

Поліція готова боротися із торгівлею, але для цього потрібні заяви від місцевих мешканців, фото чи відео підтвердження продажу. На заваді – бажання селян безперешкодно купувати алкоголь.

Читайте також: 640 мільйонів на укриття і півтора посадовці на тисячу лотків – підсумки сесії запорізької міськради

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі