640 мільйонів на укриття і півтора посадовці на тисячу лотків – підсумки сесії запорізької міськради

Зображення завантажується

Що було на сесії міськради, крім закриття шкіл? ЗЦР розповідає дуже коротко

На зруйновані будинки запланували допомогу з держбюджету на 172 мільйони. З них на Соборний, 151 “закидують” 2/3 суми, 116 мільйонів. Решта розійдеться на інші будинки.

“Базова” зарплата будівельника в усіх кошторисах на бюджетних роботах буде становити 18,9 тисячі гривень, а не середні по країні 14,9 тисячі гривень, як зафіксовано у дани державної статистики. Адже на “середні показники” просто не можуть знайти робітників. 

Вкотре переписали програму з обороноздатності. Просто віддали всі гроші в ній, 250 мільйонів, обласній владі – як субвенцію на ОДА. 

Несподівано в бюджеті “знайшлось” 643 мільйони гривень на укриття. З них 223 мільйони витратять на школи й садочки, 92 мільйони на лікарні, все інше – на комунальні підприємства і департаменти міськради. Що цікаво, зараз всю цю суму віддали Управлінню цивільного захисту, саме воно буде замовником робіт по всьому місту. Після перерозподілу обов’язків у міськраді це Управління підпорядкували першому заступнику Андрію Бугару, якого до мерії з СБУ привів Іван Федоров. 

276 мільйонів заплановано на ремонт доріг. Це приблизно на третину менше, ніж минулого року. 

1,27 мільярди дають на “затикання дірок” в балансі “Тепломереж” і “Водоканалу”, яким зараз бракує грошей через неплатежі. 

Департаменту муніципального управління передають функції з видачі дозволів на роботу дрібної і пересувної торгівлі і літніх майданчиків при кафе. Незрозуміло, як Департамент буде контролювати декілька тисяч об’єктів по всьому місту і скільки людей у нього для цього є. Коли на обмежену кількість посадовців “падає” завеликий обсяг робіт, то перевірка може дійти до одного кафе чи лотка за  два дні, а до іншого – за два місяці, чи просто “забути” через значну завантаженість. Це – корупційні ризики.

До міської ради нарешті потрапили два депутати замість тих, що пішли. Від “Європейської солідарності” депутатом став Андрій Бережний, один з менеджерів “Епіцентру”. Від “Слуги народу” депутатом став підприємець Жан Буров, що раніше він був помічником нардепа Сергія Штепи.  

Резюме: грошей у бюджеті мало, а контроль області над ними стає сильнішим.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі