Понад 140 тисяч “у плюс”: у Запоріжжі хотіли нарахувати завищену компенсацію за пошкоджену обстрілом квартиру

Зображення завантажується

Міська комісія з “єВідновлення” некоректно нарахувала компенсацію жительці Запоріжжя, чиє житло постраждало внаслідок ракетного удару росіян. Представниці “ЗЦР” і “Хочу вчитись” домоглись перегляду суми, щоб вистачило на інших постраждалих

При обстеженні одного з постраждалих будинків представниці громадськості, що входять до складу комісії, помітили факт завищеного розрахунку компенсації. Початкова сума відшкодування, яка викликала питання в юристки “ЗЦР” Аліни Родіної та керівниці “Хочу вчитись” Катерини Звєрєвої, складала 260 тисяч гривень. 

Під час розгляду цього питання з’ясувалося, що до суми був включений капітальний ремонт квартири в цілому. Хоча частину робіт на себе взяли благодійні фонди. Активістки зв’язалися з хазяйкою квартири. Вона розповіла, що її житло до ракетної атаки перебувало в стані ремонту: до прикладу, частка стін була без шпалер, були розпочаті роботи зі шпаклювання і так далі. 

Члени комісії при міській раді не врахували цю обставину під час складання чек-листа із сумою для відшкодування. Насправді ж, внаслідок ракетної атаки конкретно в цій квартирі пошкодження мала лише одна стіна. Водночас у самому чек-листі, який надали членам комісії, ремонту підлягали підлога, міжкімнатні двері, роботи з відбиття тинькування (штукатурки) тощо.

В оновлених документах, які розробили після повторного виїзду комісії на місце, суму знизили – з 260 до 116 тисяч гривень. Втім, як повідомила Аліна Родіна, відбудеться ще третій виїзд – вже з урахуванням нової інформації про стан квартири до ракетного удару. Чи зміниться ще раз ціна відновлення конкретно цього житла, стане відомо пізніше.

Від редакції

Це важливо, тому що бюджет обмежений і якщо хтось отримає завищену компенсацію, то інші громадяни не отримають, або отримають значно пізніше, ту суму, на яку заслуговують.  

Подібні випадки показують, наскільки важливим є належний контроль та прозорість у програмах відшкодування майна постраждалим. Додатковий контроль громадського сектору за діяльністю влади допоможе уникнути випадків виникнення корупційних ризиків або можливого збільшення виплат з боку членів комісії або інших осіб, що відповідають за розподіл компенсацій, – коментує цю ситуацію юристка “Запорізького центру розслідувань” Аліна Родіна. 

Окремо зауважимо, що описана ситуація не є приводом для кримінального провадження, адже реальної шкоди не встигли завдати. Але це привід для міської влади зважати на якісну та сумлінну роботу своїх посадовців.

Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відкладали через завищені ціни

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
"В плюс" на 140 тис: у Запоріжжі неправильно виділили кошти
07.11.2023 17:52

[…] це повідомляє Запорізький центр […]

trackback
Понад 140 тисяч “у плюс”: у Запоріжжі хотіли нарахувати завищену компенсацію за пошкоджену обстрілом квартиру – Громадське Місце Запорі
10.11.2023 14:17

[…] ДЖЕРЕЛО […]