Помічнику Куртєва не стали повертати чверть мільйона доларів, які НАБУ вважає «куртєвськими»

Зображення завантажується

Владиславу Павлюченку відмовили у поверненні чверті мільйона доларів у провадженні з розкрадання гуманітарної допомоги. Гроші, за твердженнями захисту, належали цьому помічнику Куртєва, а не самому в.о. мера, але апеляційна колегія Вищого антикорупційного суду стала на бік слідства. Про це повідомляє ЗЦР з залу суду.  

ДЛЯ РОЗУМІННЯ СИТУАЦІЇ

Є велике кримінальне провадження щодо розкрадання гуманітарної допомоги, через яке наприкінці серпня були проведені обшуки у вищих посадовців в Запоріжжі. За різними адресами вилучили різні речі та гроші, і зараз одночасно тривають і слідство, і невеличкі відгалуження від нього – справи на повернення вилученого майна. Ми вже писали про вилучене майно в заступниці голови ОДА Злати Некрасової і директорки Департаменту культури і туризму Катерини Симонової. А про справу з вилучення чверті мільйона чи то в Анатолія Куртєва, чи в його помічника Владислава Павлюченка, ми пишемо прямо з судової зали в Києві.  

ЩО БУЛО МИНУЛОГО РАЗУ

На минулому засіданні адвокати стверджували, що ця готівка вилучена на квартирі в Владислава Павлюченка, помічника Анатолія Куртєва. І що слідство не надало адекватних доказів, чому вони прийшли з обшуку саме на цю квартиру, і чому вони вирішили, що ці гроші належать саме Куртєву, якого там не було. Про інші подробиці з того засідання читайте за посиланням.

ЩО ВІДБУВАЛОСЬ СЬОГОДНІ

Отже, цього разу вже вдруге апеляційна колегія Вищого антикорупційного суду зібралась, щоб розібратись з долею 240 тисяч доларів та іншою готівкою у гривнях та євро.

Аргументи захисту

Сторона захисту звернула увагу, що обшуки та подальший арешт майна відбувались з грубими порушеннями.

Так, в протоколі обшуку було вказані свідчення Павлюченка, що ці гроші належать власникам квартири, яку він орендує, але потім Павлюченко казав адвокату, що не говорив цього.  За словами адвокатів, детективи НАБУ просто приїхали в Запоріжжя з ухвалою на обшук за адресою, яка була зазначена в ухвалі. Їм відкрив двері не Куртєв, а Павлюченко. Вони попри відсутність Куртєва зробили обшук, вилучили ці гроші, поїхали до Київа.

«Клопотання на арешт майна – це були одпочатку просто одинадцять аркушів чистого паперу, яке просто надіслали до суду, щоб вкластися в процесуальні терміни. Слідчий суддя подивився на цей папір, і повернув його “для усунення недоліків” на тиждень, щоб дати детективам час назбирати фактаж» – висловив свою думку адвокат Куртєва Адам Слюсар.

Також, за словами адвоката, в першій інстанції детективи постійно казали судді, що низку материалів справи не треба досліджувати, наприклад планшет Куртєва, і суддя їх слухався – масив доказів був дуже вибірковим. В протоколі обшуку також був підпис лише Павлюченка, і на відеозаписах був лише Павлюченко – але його як сторону у справі викликали лише під кінець.

Також, в протоколі не було опису, звідки саме вилучили готівку – а в ухвалі вже фігурує якась сумка з якимось документами, з якої готівку діставали. Також, в ухвалі вказано, що ці документи були якоюсь службовою документацією бюро судмедекспертизи за 2019й рік, коли його ще очолював Куртєв.

Факт проживання Куртєва на цій квартирі досліджувався слідчим суддєю, а суд, який приймав рішення про арешт майна, мав би не посилатися на цей факт, як встановлений, а окремо досліджувати, чи проживає там Куртєв. 

Як далі адвокати пояснили суду, у Павлюченка при собі був планшет Куртєва, тому що Павлюченко, як його помічник, веде соц.мережі в.о. міського голови.  

Також, слідство не надало жодних документів, які б підтверджували належність цих коштів Куртєву. За даними захисту, ці гроші – батьків Павлюченка, які мешкають в Херсонській області, яка була окупована донещодавна, і незадовго до вторгнення вони передали їх сину на зберігання.

Від ГО ЗЦР: зауважимо, що комерсанта чи посадовця Вадима Павлюченка з Херсонщини, який міг би накопичити такі статки, знайти не вдалось – за допомогою гугла чи якихось баз. 

Аргументи слідства

На думку прокурора, зв’язок між Куртєвим і Павлюченко досить чіткий, і вилучені кошти можна вважати такими, що належать саме Куртєву. На користь цього каже і те, що в Павлюченка зберігався планшет Куртєва не тільки з доступом до соцмереж, а й з іншими данними.  

«При обшуці ми увійшли в планшет, який належить Куртєву, і містить в собі реєстраційні дані Куртєва в системі Гугл. В планшеті міститься листування з іншими особами, які перевіряються в провадженні з розкрадання гум.допомоги – Златою Некрасовою, Ігорем Шишкою, Олександром Старухом» – розповів прокурор САП.

Також, чверть мільйона доларів були вилучені з сумки, в якій містилось службове листування та інші документи з Обласного бюро судмедкспертизи за 2019й рік, за підписами Куртєва, і коли він очолював цю установу. Звинувачення перевірило доходи Павлюченка і його батьків, і з їх заробітками неможливо накопичити такі кошти.

І так, є певні докази, що становлять тайну слідства саме у розкраданні гуманітарної допомоги, на основі яких слідча група прийшла до висновку, що Куртєв стало мешкає саме на цій квартирі, на яку прийшли з обшуком і знайшли лише Павлюченка.

Підсумки

Апеляційна суддівська колегія відмовила адвокатам у знятті арешту з вилучених грошей, повне обгрунтування відмови буде оголошене згодом.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
10 мільйонів, які НАБУ вважало «куртєвськими» в гуманітарній справі, віддали на ЗСУ – Громадське Місце Запоріжжя
17.11.2023 15:17

[…] і слідство стверджували, що в них є оперативні дані та свідчення сусідів, що […]