Чверть мільйона доларів, вилучені у в.о.мера Куртєва при обшуках, належать його помічнику – адвокати

Зображення завантажується

230 тисяч доларів та інша готівка, про вилучення якої розповідали після обшуків у секретаря міськради і в.о. мера Анатолія Куртєва, належать його помічнику і працівнику морга Владиславу Павлюченку. Про це сьогодні стверджували адвокати Куртєва і Павлюченка на судовому засіданні в Апеляційній палаті Вищого Антикорупційного суду, де був присутній і наш кореспондент

З чого все починалося

Як ви пам’ятаєте, наприкінці серпня в багатьох запорізьких високопосадовців відбулись обшуки. Серед іншого прийшли з обшуками і до секретаря міськради/в.о. мера Анатолія Куртєва. Одразу почали писати, що в Куртєва вилучили 230 тисяч доларів, зброю і таке інше.

Згодом в судовому реєстрі ми знайшли чіткий перелік вилученого майна – “грошові кошти у сумі 596 400 грн, 230 060 доларів США та 650 Євро”, а також згадки про те, що була знайдена якась скручена купюра зі слідами порошку і таки ж зброя, але не вказано, яка саме. За актуальним курсом це сумарно десь 9,4 мільйона гривень, за курсом до 24 лютого – 6,3 мільйона.

Що було на суді

Сьогодні в суді було засідання, в якому з цих грошей намагалися зняти арешт і повернути власнику. Але власником цих мільйонів назвали не Куртєва, а Владислава Павлюченка.

В Анатолія Куртєва, як в депутата міськради (бо він насамперед секретар ради і депутат, а вже потім в.о. міського голови) є помічник Владислав Павлюченко. Про цього молодика нічого не відомо з відкритих джерел, є лише профіль на ФБ, де вказано, що він працює в обласному бюро судмедекспертизи, яке раніше очолював Куртєв. Вік – орієнтовно 27-28 років.

І от відбулось засідання, на яке прийшли адвокати Куртєва і Павлюченка. Вони заявили, що на цій квартирі Куртєва взагалі не було, і її орендує лише Павлюченко. І що ці декілька мільонів готівкою належать саме йому. І що слідчий суддя, видаючи ухвалу на обшук і вилучення майна, вписав цю адресу на підставі доказів, які адвокати не отримали від слідства.

Адвокати зацитували ухвалу слідчого судді, який посилається на відеозапис зі свідченнями сусідів, що на цій квартирі мешкає і Куртєв теж, але сторона захисту це відеозапис та усі інші докази, обгрунтовуючі проживання там Куртєва, не бачила. І що Куртєва там взагалі не було при обшуці, двері відчиняв саме Павлюченко.

Під час технічної перерви прокурор надав адвокатам документи, які вони просили. А голова суддівської колегії оголосив перерву у справі до наступного тижня через те, що в них дуже щільний розклад.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Лебедєва Лілія
Гість
Лебедєва Лілія
24.11.2022 09:09

Куптев однозначно причетний але відбуватись буде помічник він для того йому і потрібен був! І буде далі собі красти прикриваючись мандатом депутата,візьме другого “помічника”

trackback
10 мільйонів, які НАБУ вважало «куртєвськими» в гуманітарній справі, віддали на ЗСУ – Громадське Місце Запоріжжя
14.11.2023 13:17

[…] казав, що це гроші не Куртєва, а його помічника Владислава […]