Поліція підозрює директора КП “Запоріжремсервіс” у закупівлі труб за завищеними цінами

Зображення завантажується

Директора КП “Запоріжремсервіс” Сергія Сіроуса відсторонили від посади на два місяці під час слідства. Поліція вважає, що в 2022 році він уклав договір на придбання труб з завищенням на чверть суми

В 2022 році влітку міська влада виділила гроші для створення матеріального резерву для ремонтів після можливих обстрілів. В тому числі, 6,5 мільйонів гривень дали “Запоріжремсервісу” на придбання необхідних матеріалів. Це КП є муніципальною керуючою компанією для частки запорізьких будинків – переважно гуртожитків,  напіваварійних і старих будинків, які приватні компанії не захотіли менеджувати. 

В серпні підприємство оголосило тендер на закупівлю труб різних діаметрів для комунікацій в будинках, але його скасували через відсутність учасників. Наприкінці місяця директор “Запоріжремсервіс” підписав вже договір без тендеру з ТОВ “Запорожконсалтинг”, який періодично постачає КП різні матеріали. Фірма зобов’язалась поставити труби дев’яти різних видів на загальну суму 2,633 мільйони гривень. 

Наприкінці 2022 року по цьому договору порушили кримінальне провадження, згодом провели експертизу, і зафіксували  відхилення від риночних цін. 

Для прикладу, Трубу ДСТУ 10704, діаметром 76 мм і товщиною стінки 3 мм купили по 376 гривень за погонний метр, а коштувала вона тоді 216 гривень. Трубу ДСТУ ДСТУ 8943, діаметром 57 мм і товщиною стінки 3 мм купили по 628 гривень за погонний метр, а її ринкова ціна у серпні 2022 становила 472,57 гривень за метр.

Отак експертиза перевірила усі дев’ять видів труб і разом нарахувала різницю між цифрою в договорі і ринковими цінами у 759 тисяч – завищення становило 28%. Якщо міряти в дронах – то це майже три “Аутеля” з тепловізорами.  

В судовому засіданні Сергій Сіроус оголосив, що він не визнає свою провину, адже всі ціни попередньо аналізували його підлеглі, а він лише підписував договір. За його словами, весь попередній рік, поки тривало слідство, він на посаді директора КП спокійно надавав поліції доступ до документів щодо закупівлі і не чинив їм перешкод. У підсумку, на прохання слідства, його відсторонили на два місяці від посади. 

Що буде далі? Є два варіанти розвитку подій. 

Перший – захист і слідство “домовляться” за лаштунками на якійсь меншій сумі шкоди, яка вже не буде підпадати під п’яту частину ст.191. Щоб не було ув’язнення, а лише умовний термін. Тоді все буде швидко, діло незабаром “зайде” до суду і посадовець визнає свою провину і отримає умовне покарання, хоча це буде коштувати йому посади. 

Другий варіант – почнеться змагальний процес, адвокат буде чиплятись до кожної коми і до кожного висновку слідчих, і це триватиме три-чотири роки. І зі значною вірогідністю закінчиться виправдувальним вироком для пана Сіроуса.  

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі