Погрожувала позбавленням батьківських прав: Колаборантка з Якимівської гімназії заочно отримала три роки позбавлення волі

Зображення завантажується

Суд визнав колишню заступницю директора гімназії, що у селищі Якимівка, винною у колабораціонізмі та засудив до трьох років позбавлення волі. Судовий процес був заочний, адже посадовиця знаходиться на тимчасово окупованій території України. Відбувати покарання вона буде після затримання

За інформацією Харківського антикорупційного центру, засуджена – Наталія Шкраміда. З 2007 року і до травня 2022 року вона працювала заступницею директора з навчально-виховної роботи Якимівської гімназії.

Як ідеться у вироку Ленінського райсуду Запоріжжя від 7 серпня, слідство встановило, що після захоплення окупантами Якимівки на початку травня 2022 року, Шкраміда перейшла на бік ворога. Вона почала працювати директоркою гімназії, яку окупанти назвали «Акімовською школою №27». Вона керувалася ідеологічними та корисливими мотивами, пояснює слідство.

На своїй «посаді» вона впроваджувала російські стандарти освіти, схиляла до співпраці вчителів, пропагувала на підтримку РФ.

Серед доказів, які навело слідство – низка постів у Телеграмі про діяльність окупантів на захоплених територіях. Наприклад, у постановочному відео для пропагандистських ЗМІ, де в захопленій школі проводили випускний бал в присутності окупаційної влади, зафіксована і Шкраміда.

Також вона брала участь у мітингу на підтримку окупантів «Мы Великая Россия» і тримала російський прапорець, що є на відео. Зафіксована прихильниця окупантів і на кадрах привітання Путіна з днем народження. Крім цього вона давала коментарі пропагандистам про впровадження російських стандартів освіти у школі, висловлювала радість щодо викладання російською.

Четверо свідків підтвердили, що на згаданих відео зображена саме Наталія Шкраміда. Зокрема, секретар Якимівської гімназії засвідчив, що його колишня колега добровільно зайняла посаду директора. За її керівництва у школі стали викладати російською, перейшли на російські підручники, завезені з РФ та 5 бальне оцінювання. Усі українські книжки спалили. Свідок також підтвердив, що Шкраміда агітувала вчителів до співпраці з росіянами, а батьків змушувала віддати дітей до школи на навчання за російськими програмами.

Жінка, яка до окупації працювала у Якимівській гімназії вчителькою, розповіла, що окупанти проводили збори колективу. Наталія Шкраміда на них висловлювалася проти української влади та вмовляла вчителів лишатися працювати. Також їй відомо, що колаборантка погрожувала позбавленням батьківських прав, якщо дітей не віддавали у школу вчитися за російською програмою.

Місцевий житель розповів, що після окупації вирішив виїхати. Коли попросив у школі документи синів, йому повідомили, що віддадуть особові справи якщо вони їдуть за кордон, а не у Запоріжжя. Відтак він був змушений написати заяву, що виїжджає за кордон. Зі слів чоловіка, у кабінеті Шкраміди висіли російський прапор та портрет Путіна.

Суд взяв до уваги ці докази та засудив колаборантку до трьох років позбавлення волі, що є найвищою мірою покарання за інкримінованою їй ч. 3 ст. 111-1 ККУ (впровадження стандартів освіти держави-агресора). Також суд заборонив їй на 15 років займатися діяльністю, пов’язаною з освітою.

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Анастасія Зубова 

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі