Окупанти знов обіцяють “взяти Запоріжжя за день” – і це брехня

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

“Скоро будет праздник на Запорожском направлении”, – пише адміністратор одного з російських каналів на окупованій території Запорізької області. Втім, навіть від своїх же підписників отримує відповідь: “Посмотрим, не говори гоп пока не перепрыгнул”. Наскільки реалістичні обіцянки захопити Запоріжжя, та ще й швидко, розбирався “Запорізький центр розслідувань”

Після того, як російські війська взяли Авдіївку, українськими телеграм-каналами прокотилася хвиля паніки: писали про “початок нового штурму Роботиного у Запорізькій області”. В Запоріжжі, в свою чергу, боялися, що лінія оборони на нашому напрямку недостатньо міцна. В особистих розмовах люди почали обговорювати, що робити у випадку нового наступу РФ.

Тим часом російські та колаборантські телеграм-канали почали натякати на “близьке свято” в Запорізькій області.

Джерело: колабораціоністський канал “ТГ ЖДУНЫ”

Втім, “скоро Запоріжжя буде російським” – це тема, яку боти РФ просувають з 2022 року. Найчастіше – на загальноукраїнських YouTube-каналах. На місцевих їх би просто засміяли.

Зараз активні бойові дії у Запорізькій області точаться у селі Роботине Пологівського (раніше Токмацького) району та біля найближчих населених пунктів. Саме про цю точку телеграм-канали писали “Починається великий штурм росіян”. От тільки атаки тут бувають щодня, і не по одному разу. Відповідні звіти щоранку публікуються у телеграм-каналі ОВА. Адміністратори-панікери просто хотіли отримати додаткову активність підписників. 

Тим часом навіть окупаційна влада оцінює становище у Роботиному не так оптимістично, як їй хотілося б. Так званий голова руху “Мы – вместе с россией», один із ключових пропагандистів у Мелітополі Володимир Рогов запевняє, що російські війська уже в Роботиному, але обстановка складна. 

Джерело: телеграм-канал Володимира Рогова

При цьому Рогова складно підозрювати у прагненні применшувати “успіхи” армії РФ: зазвичай він їх перебільшує, а то й просто вигадує. Так, раніше він повідомляв про “знищений у Запоріжжі Іноземний легіон”, а у січні 2023 взагалі писав про те, що “київський режим штучно осушує Дніпро”. 

Фактично, попри гучні заяви росіян та нагнітання паніки з боку деяких українських каналів, останнім часом змін у лінії фронту в Запорізькій області немає – навіть у невеличкому Роботиному.

Село знаходиться на Оріхівській трасі. Між ним і Запоріжжям – Оріхів і декілька менших населених пунктів. Про те, скільки по цій лінії військових, місцеві мешканці знають наочно.

Джерело: Google Maps

Тут і розбиваються мрії окупантів про “Запорожье за один день”.

Тим часом лінії оборони в області продовжують укріплюватися щоденно. Про це регулярно повідомляє голова Запорізької ОВА Іван Федоров, публікуючи фото та відео фортифікацій.

Таким чином, хоча до виборів “президента РФ” можна очікувати значного посилення бойових дій, Запоріжжя росіяни не захоплять ні за один день, ні за кілька місяців.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі