«Очільника» відділу міліції окупантів у Енергодарі засудили на 13 років заочно

Зображення завантажується

Очільник окупаційного відділення міліції Енергодару отримав 13 років позбавлення волі за колабораціонізм. Судовий процес був заочний

Згідно з сайтом «Судова влада», засуджений – Олексій Селіванов, – пише Харківський антикорупційний центр. Він уродженець Києва.

У 2016 році «Слідство.Інфо» писало, що Селіванов працював у різних міністерствах часів «Партії регіонів», керував громадськими козачими організаціями, які мали проросійський ухил, а під час Революції Гідності члени цих напіввоєнізованих формувань долучилися до Антимайдану. Після Майдану Селіванов виїхав на окуповану територію Луганської області. Там, йдеться у матеріалах справи, він працював уповноваженим із прав дітей так званої «ЛНР».

Після окупації Енергодару та Мелітополя на початку березня 2022 року, Селіванов приїхав до Енергодару та заявив про формування так званої народної козачої міліції. 29 березня оголосив про створення «Мелітопольського відділу міліції» та «Енергодарського міжрайонного відділу міліції», у якому обійняв посаду «керівника».

У травні він пішов на «підвищення» та став «заступником» начальника головного управління в окупаційній «народній міліції Таврійської губернії».

На суді свідки з-поміж жителів Енергодара засвідчили, що Селіванов очолив окупаційну міліцію. Зокрема, оперуповноважений управління стратегічних розслідувань Запорізької області, який на момент окупації працював в Енергодарі, розповів, що росіяни організували так зване народне козацтво для забезпечення правопорядку. Згодом у Телеграм-каналах з’явилося звернення Селіванова. Він представився керівником міжрайонного управління міліції та закликав приєднатися до окупаційного органу влади українських правоохоронців.

Свідок, який до вторгнення працював у виконкомі Енергодарської міськради розповів, що бачив з Телеграм-каналів звернення Селіванова. Також чув, що його називають ватажком козаків. Зі слів свідка, одного разу окупанти затримали місцевого учасника АТО і роздягненого поставили на коліна біля його під’їзду. Після того Селіванов брав участь в обшуці квартири АТОвця.

Власне згадане відео й дописи з Телеграму теж долучили у якості доказів.

Томаківський районний суд Дніпропетровської області 21 вересня визнав Селіванова винним за ч. 7 ст. 111-1 ККУ, тобто у зайнятті посади в окупаційному правоохоронному органі. Йому призначили 13 років позбавлення волі і на скільки ж заборонили обіймати посади в органах влади. Він відбуватиме покарання після затримання. 

Анастасія Зубова

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі