Хто допомагав з фейк-референдумом у селі Стульневе на Бердянщині

Зображення завантажується

Відкриті фанати СРСР, антимайданівці та поціновувачі ідеї слов’янської єдності. Колаборанти з такими поглядами допомагали окупантам збирати підписи на так званий референдум у селі Стульневе.

У маленьких населених пунктах колабораційна діяльність менш помітна, але вона є. Ми ідентифікували 4 “головних” по збору підписів на референдум у селі Стульневе. Виявилося, що ці люди не просто перейшли на сторону окупантів, але й висловлювали підтримку “руському міру” багато років поспіль, у своїх соцмережах. Хто вони і яка їхня роль розповідаємо далі. 

Село Стульневе розташовано на березі ріки Токмак, в Бердянському районі. Це невеличкий населений пункт з менше ніж тисячею мешканців. Наразі, окуповане Стульневе, як і більшу частину області, росіяни “приєднали” до Росії. 

Зокрема, для “приєднання” окупантам знадобилась інформація і підписи місцевих, які для них зібрали залучені колаборанти. Ми з’ясували, що в селі цю роль виконали чотири жителі – це Зінаїда і Валерій Чумак, Костянтин Шнурницький та Лариса Овчаренко. 

Зінаїда і Валерій Чумак

63-річна Зінаїда Чумак (Саранчук) збирала підписи для псевдореферендуму з своїм 65-річний чоловіком Валерієм. За словами місцевих жителів, він возив урни для голосів. 

Ми ідентифікували їх сторінку в нині заборонених “Одноклассниках”. Пара має активну спільну сторінку. Зінаїда також має окрему сторінку, однак не користується нею.

Майже кожен вподобаний і поширений ними допис пов’язаний з СРСР. Крім того, Зінаїда і Валерій постійно читають групи “Назад в девяностые и СССР” і “Хочу опять в СССР”. Ось кілька прикладів дописів, які у 2022 році були розміщені на їх сторінці. 

Зазначимо, що ми також дослідили і дописи за попередні роки. Наприклад, у 2021-му, автори сторінки так само ностальгували за СРСР, Брежнєвим, 9 травня тощо. Що свідчить про те, що їх погляди були антиукраїнськими задовго до повномасштабного вторгнення. 

Також серед друзів пари багато росіян та фанатів російських ідей.

Костянтин Шнурницький

Одним з таких друзів сім’ї Чумак є 56-річний Костянтин Шнурницький. Він також займався збором підписів. 

Чоловік має сторінку в “Однокласниках”. Ми проаналізували його дописи починаючи з 2017 року. Як виявилося, чоловік давно підтримував все, що пов’язано з СРСР. Наприклад, у 2017- му він поширив головування. Чоловік брав участь у голосуванні зазначивши, що він погоджується з судженням: “громадянин СРСР, який наразі перебуває в окупації”. Окрім того, Шнурницький підтримував святкування 23 лютого і 9 травня, підтримував дописи проти “бендерівців”.

За свідченнями місцевих, його син має статус учасника АТО. Водночас на своїй сторінці Шнурницький зазначив, що з 2000 по 2016-й працював на російському підприємстві. 

Лариса Овчаренко

Ще одна жінка, яка вирішила збирати підписи виявилася 56-річна Лариса Овчаренко. 

Ми ідентифікували її в “Одноклассники”. Жінка не оновлювала сторінку з 2017-го року. Однак, до цього вона неодноразово поширювала дописи про Донбас в російському контексті.

Крім того, жінка підтримувала позицію Путіна, цитуємо один з поширених нею дописів з групи “Антимайдан (Юг-Восток)”: “Обсуждая встречу президентов в Милане украинец написал: Россиянам все же очень повезло с президентом. Едет в змеиное пекло, всех рвет и уезжает…”

Отже, проаналізувавши особисті сторінки колаборантів можна прийти до висновку, що вони вже давно підтримували антиукраїнські ідеї і були прихильниками Росії.

Читайте також:

“Мішок на голову натягнуть – і у відділок”: Терор на Запоріжжі і роль колаборантів

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі