«Народна поліція» в Мелітополі Ч1: Ігор Лисенко – від козака до колаборанта

Зображення завантажується

Народний “поліцейський”, прихильник православного і патріотичного виховання, отаман і активіст – колаборант Ігор Лисенко.

В Мелітополі отаман Ігор Лисенко, який роками намагався приховати свої проросійські настрої і зв’язки його угрупування з УПЦ МП, анексією Криму та злочинами в Донецьку, погодився на співпрацю з окупаційною владою. “Запорізький центр розслідувань” розповідає про діяльність та шлях до окупаційної влади.

Що сталося?  

2 квітня, в тимчасово окупованому Мелітополі провели збори “козацьких дружин”, які очолив Ігор Лисенко. Він закликав чоловіків вступати в їх лави, щоб патрулювати місто та охороняти громадський порядок. Цей захід був проведений, зокрема і для російських ЗМІ. Наприклад, на російському каналі “Южный плацдарм” вийшов сюжет про те, що місцеві активно вступають в ряди козаків. І саме дружина починає працювати через два дні, тобто 4 квітня. 


Сама організація існує вже давно. Зауважимо, що УПЦ МП є лояльною до козацьких організацій, ще в 2009-му РПЦ засновує Синодальний відділ у справах пастирської опіки козацтва України та духовно-фізичного виховання молоді, який раніше очолював митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука (в миру Коваленко).

фото: Сайт Георгіївського храму

Крім того, за інформацією наших колег з “РИА-Мелитополь”, це не єдине підтвердження колабораційної діяльності Лисенко. Адже він повідомив адреси бійців АТО та їх родин окупаційній владі, а також займається затриманням активістів, журналістів та громадян з проукраїнською позицією. Зокрема, про це повідомив міський голова Іван Федоров. 

Хто такий Ігор Лисенко? 

Починаючи з 2000-х Ігор Лисенко відомий завдяки своїй участі в Мелітопольського куреня Запорізького війська низового. Чоловік є одним з засновників Мелітопольського куреня та має звання його отамана. На нього зареєстровано “мелітопольська міська партійна організація соціалістичної партії України”

У 2002 році балотувався від партії “ Народно-демократичної партії”, вказавши себе, як пенсіонер МВС України. 

У 2013 Лисенко брав участь в протесті щодо відставки мера міста Сергія Вальтера, виступав проти корупції та висловлював недовіру до влади від народу.  

За інформацією Мелітопольської міськради чоловік брав участь в керуванні навчально-виховного комплексу №9.

Два роки тому, у 2020 Ігор Лисенко опинився в центрі скандалу, коли у червні, пройшла церемонія відкриття канцелярії Мелітопольського куреня. Захід супроводжувався пресконференцією на якій отаман зазначив, що він є ініціатором створення так званої “народної поліції”. 

У цій церемонії відкриття брали участь настоятель храму Георгія Побідоносця (УПЦ МП) панотець Максим. 

За його ідеєю формування з козаків повинно було патрулювати вулиці і виконувати функції схожі на ті, якими наділені правоохоронні органи. А саме охороняти громадський порядок, проводити затримання і складати адмінпротоколи на Мелітопольщині. 

Ми готуємо формування, яке в якості народної поліції, буде здійснити охорону громадського порядку. Такі функції ми виконували і раніше: виїжджали в Крим, Почаїв, Київ, в Мелітополі охороняли громадський порядок на багатьох заходах”  – заявив Лисенко.

Тоді, представники поліції відреагували і заявили, що угрупування не має таких повноважень. Водночас громадськість зацікавилася й тим, чи не є Лисенко сепаратистом. Адже у 2014-му козацькі угруповання брали участь у захоплені Донецька, і, наприклад, на офіційному сайті «православних козаків» не приховували зв’язки з кримським козацтвом, яке брало участь в анексії Криму. 

І з таких “козаків” починалися “Л/ДНР”. Однак, тоді Ігор Лисенко записав звернення з словами, що це журналісти його не правильно зрозуміли і начебто головна задача Мелітопольського куреня – патріотичне виховання молоді, захист батьківщини та православ’я. Про це він розповів у своєму відеозвернені

Водночас не дивлячись на всі відмовки Лисенко, розповіді про непрофесійність журналістів і підкреслення своєї патріотичності, він втілює свій план в життя, як колаборант. 

Нагадаємо, за колабораційну діяльність в Україні діє кримінальна відповідальність. Санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Вероніка Хорольська

Читайте також: Помста “Злому городу”: Як російська армія щоденно знищує Гуляйполе

МАНІПУЛЯЦІЯ: росіяни знищили півтори сотні українських С-300 – майже як три системи ПВО довкола Києва

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі