Міф про “гієну Європи”: роспропаганда  вигадала, хто у Європі стане найбільш ізольованим

Зображення завантажується

Російські пропагандисти не втомлюються шукати, кому жити гірше, ніж їм. Цього разу підбирали когось, хто потерпатиме від самоізоляції. Схоже, не знайшли – довелося вигадувати таку собі “гієну Європи”. Якій країні приписали це “почесне звання”, читайте далі у матеріалі. На диво, це не Угорщина.

Послання щодо розрізненості Європи цього разу видавав голова служби зовнішньої розвідки рф сергій наришкін. За його твердженням, до геополітичного перерозподілу готується Польща. Причому готується настільки серйозно, що “повторяет свой исторический путь “гиены Европы”, когда Варшава конфликтовала со всеми соседями и стремилась к независимости” (мовою оригіналу). 

Крім набридлих сподівань, що поляки “відгризуть” шматок західної України, наришкін знайшов Польщі нових ворогів. Як пише пропагандистське видання “Readovka”, російський розвідник повідомив про такі собі навчання на польському західному кордоні для протидії захопленню порта Щецин, бо ж Польща нібито боїться реваншу Берліна і перевизначення кордонів. 

Жодних деталей щодо так званих навчань пропагандисти передбачливо не надали, тож зрозуміти, коли і за чиєї участі вони пройшли, неможливо. Це зайвий раз говорить нам, що ідеться про банальну вигадку. 

І справді, на сайті Міністерства національної оборони Польщі за останній рік немає жодного повідомлення про будь-які навчання, які були б пов’язані із Щециним. Ба більше, сама назва цього міста за рік згадується лише один раз – у тексті про посилення взаємодії із Данією в оборонній галузі. Іронічно, що йдеться про розташований у Щецині Багатонаціональний корпус НАТО “Північний Схід”. До його складу входять переважно польські, даньські та німецькі військові – тобто в тому числі й ті, від кого поляки нібито вчилися захищатися.

А що ж із самоізоляцією та “гієною Європи”? Відповідь знов дає сайт Міністерства національної оборони Польщі. За цей же рік на ньому згадуються спільні навчання, посилення військової співпраці або приведення до спільних військових стандартів із такими європейськими країнами, як згадана вище Данія, Великобританія, Румунія, Чехія, Хорватія, Словаччина тощо. Таким чином, уявна “самоізоляція” Польщі іде саме у тому напрямку, якого б не хотілося росії.

ВИСНОВКИ

Щоб применшити внутрішні проблеми росії, пропагандисти раз за разом намагаються відшукати тих, у кого такі ж проблеми нібито більші. 

Оскільки таких країн критично мало, доводиться вигадувати проблеми і приписувати їх своїм найбільшим ворогам. Саме так цього разу Польщі приписали тяжіння до самоізоляції та шлях до ролі “гієни Європи”.

Щоб підтвердити розрізненість Європи, пропагандисти вигадали військові навчання, на яких Польща нібито боронилася від Німеччини. Таким чином росіянам намагаються навіяти, що союз, який підтримує Україну, щомиті може розвалитися, що допоможе рф виграти війну

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі