“Бабусині солодощі”: переселенка з Пологів відкрила бізнес і допомагає ЗСУ у Запоріжжі

Зображення завантажується

Пастила, натуральні цукерки, фруктові чипси, фітнес батончики — все це навчилася робити Наталія для своєї внучки, а тепер радує корисними смаколиками й інших. “Запорізький центр розслідувань” побував у гостях у переселенки з Пологів, яка все втратила, через російську окупацію. Однак знайшла в собі сили відкрити бізнес у Запоріжжі і допомагати нашим захисникам 

Наталія родом з Пологів вимушена була покинути рідне місто, через повномасштабне вторгнення і російську окупацію. Жінка втратила все — будинок, машину, речі, а головне відчуття дому і орієнтир. 

Зараз Наталія виготовляє смаколики на продаж – це корисні і повністю натуральні солодощі без додавання цукру. Вони підходять для всіх, зокрема дітей від 6 місяців, людей з алергією тощо. А всі виручені кошти витрачає на закупівлю продуктів, з яких вона робить всілякі смаколики і передає нашим захисникам.

Фото ЗЦР, пані Наталія засновниця “Бабусиних солодощів”

З любовʼю до онучки – історія створення смаколиків

Ідея створювати щось смачне й корисне зʼявилася у жінки задовго до повномасштабної війни і переїзду у Запоріжжя. 

У мене старша внучка мала алергію і дуже хворіла. І її багато чого не можна було (ред. їсти). Однак як виявилося, якщо висушити фрукти, то їх можна вживати

ділиться з нами Наталія

Наталія хотіла порадувати дівчинку. Так почалися перші спроби зробити щось справді смачне і корисне. Спочатку жінка власноруч сушила фрукти на сонці, проте згодом це виявилося не досить практично, через комах. Відтак Наталія придбала першу сушарку і робити смаколики стало набагато легше. Отримавши практичні навички жінка не зупинилася і почала робити й пастилу. 

Потім я пішла на пенсію і загорілася цим всім. У який момент мені здавалося, що краще пастили нічого немає

каже Наталія

Роботу Наталії оцінили й інші. Жінка отримувала свої перші замовлення, брала участь у ярмарках та доєднатися до Пологівського музею, куди постійно приїздили різні колективи. Їх Наталія з іншими мешканцями пригощали своїми смаколиками.

Фото Наталія засновниця “Бабусиних солодощів”

“Бабусині солодощі” після повномасштабна війна

Після початку повномасштабної війни родина жінки вимушена була перебратися до Запоріжжя. Перший час, після переїзду Наталія багато плакала й нічого не хотіла робити. Проте подруга Валентина підтримала її, допомогла згадати про корисне хобі.

Я перестала ревіти і мені треба було щось робити

Наталія

Першими кроками до відновлення своєї діяльності стало отримання допомоги від Карітас. Цим коштом Наталі змогла купити дегідратор (сушка для фруктів і овочів),  блендер та тістоміс. 

За їх допомогою майстриня змогла відновити не тільки можливість робити пастилу, але й почала робити цукерки, фітнес батончики, чипси, сухарики тощо. 

Надалі, від своєї подруги Валентини вона дізналася про програму підвищення економічної спроможності жінок в Запорізькій області від ГО “Укрпростір”. У рамках програми такі жінки, як пані Наталія, мають змогу отримати навчання і грошову підтримку на розвиток власної справи. 

фото ЗЦР, продукція Наталії

Жінка зізнається, що спочатку не хотіла ходити на заняття, що проводяться у Запорізькій обласній бібліотеці. Зокрема, й тому, що після вибухів переживала і не їздила сама у транспорті. Проте її підтримав чоловік. Він відвозив Наталію на заняття. Згодом виявилося, що навчання цікаве і майстриня змогла не тільки підвищити свій рівень, однак і захистила бізнес проєкт та грант на його розвиток. 

Допомога українським військовим

Зараз Наталя всі гроші, які виручає з бізнесу, витрачає на закупівлю продуктів, з яких вона робить всілякі смаколики і передає нашим захисникам. Окрім солодощів і мʼясних страв, Наталя також робить дегідровані готові страви – борщ, супи, гречану кашу з грибами і куркою, курячий бульйон, грибний і рибний.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Читайте також: “Український прапор дає віру”: історія запорізької волонтерки, що створює унікальні обереги для військових

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі