Маніпуляція: як російська пропаганда «прикривала» атаку дронів на Джанкой

Зображення завантажується

Атака безпілотників на Джанкой 20 березня спричинила паніку та метушню не лише в окупованому місті, а й серед різнокаліберних російських пропагандистів. Куди попали – у вокзал чи у продмаг? А куди цілились – у стратегічні об’єкти чи у мирних мешканців? І чому у всьому знов винні США? Як російські посадовці, медіа та блогери намагаються визначитись, що ж трапилось у Джанкої і як «прикривали» атаку фейками – далі у матеріалі

Про атаку дронів на Джанкой повідомили пізно ввечері 20 березня. Інформація була лаконічна: псевдопрем’єр Криму сергій аксьонов повідомив, що уламки збитих безпілотників впали на будинок і магазин. Йшлося також про поранення однієї людини.

Втім, уже зранку картині вирішили додати трагічних кольорів. Такий собі  «радник голови Крима олег крючков» запевнив, що мішенню атаки були цивільні мешканці.

«Все беспилотники целили в гражданские объекты. Один сбит над джанкойским техникумом и упал между учебным корпусом и общежитием. Никаких военных объектов рядом нет. Остальные сбиты над жилыми районами. Кроме взрывчатки в каждом была шрапнель – хотели отомстить крымчанам за их выбор» (мовою оригіналу)

Як бачимо, фактично ідеться про те, що кримське ПВО збивало цілі над житловими кварталами, тож було ушкоджено цивільні об’єкти. Але пропагандист вдається до маніпуляції, безпідставно стверджуючи, що раз уламки впали на мирні цілі, то саме на них дрони і були націлені. Щоб більше вразити аудиторію, додумали й мету атаки: помсту за «вибір кримчан».

Ба більше: до обіду 21 березня кримські пропагандисти вже встигли кваліфікувати атаку як терор. РІА Новості опублікували коментар «військового експерта» Алєксєя Лєонкова:

«Однозначно это террор. Любое действие против гражданских – это терроризм или военное преступление. Они отличаются только временем действий: нет боевых действий – это террор, есть – военное преступление. Так как Крым находится в прифронтовой зоне, там не объявлено военное положение, то это терроризм», – сказал Леонков.

У тому ж тексті пропагандисти називають атаку свідченням «деградації ЗСУ», оскільки всі дрони нібито було збито. Втім, жодних доказів того, що ЗСУ мають відношення до подій у Джанкої, не оприлюднено й досі.

Втім, знайшлися російські ж джерела, які змалювали атаку дронів зовсім по-іншому. Телеграм-канал «ASTRA», який, за описом в інфо, є «проектом незалежних російських журналістів, написав, що були піддані цензурі або переслідуванням в рф», повідомив про значні пошкодження залізничної інфраструктури Джанкоя.

«Локомотивное депо, здание охраны вокзала, товарно-материальный и топливный склады повреждены на железнодорожной станции в Джанкое в результате вчерашней атаки дронов… В результате атаки на станцию возникли перебои в электросети локомотивного депо, сообщают источники ASTRA» (мовою оригіналу)

ВИСНОВОК

  • Тож маємо ситуацію, коли узгодження «методичок» між пропагандистами відбувалося по ходу справи і криво-косо.
  • Пропаганда «прикрила» провал ППО (якщо воно взагалі на щось реагувало) маніпуляціями і фейками.
  • Вже традиційно, всі удари – навіть не підтверджені з боку ЗСУ – оголошуються «терористичними атаками».

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі