МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про те, що Захід навряд чи збільшить постачання озброєння для України

Зображення завантажується

Свіженька маніпуляція від російських ЗМІ, які продовжують годувати свою аудиторію домислами про те, що західні партнери України начебто віддали вже всю зброю, яку могли, і більше не будуть постачати українським військовим нову техніку

Теза:

Російські ЗМІ, посилаючись на агентство Bloomberg, яке, своєю чергою, посилається на власні джерела, розповідають про те, що, навіть попри контрнаступ українських воїнів, західні країни навряд чи різко посилять поставки зброї, а також не готові надавати важку техніку.

Причинами журналісти називають те, що “США проявляют осторожность, а запасы ключевых вооружений Европы на исходе”.

Окрім цього, чотири неназваних джерела інформації Bloomberg наголошують на тому, що немає жодних ознак для того, щоб західні партнери були готові надати Україні важке озброєння. Мовляв, Німеччина не дає дозволів на передачу танків Leopard, а Італія випхала Україну зі списків пріоритетних завдань через вибори у власній країні. Загалом, роблять картинку того, що для України “всьо очєнь плохо”.

Маніпуляція:

Дійсно, підтримка України Німеччиною – річ доволі спірна. Канцлер країни Олаф Шольц робить заяви з тезами про те, що постачання важкої зброї для України може спровокувати військову агресію Росії проти країн НАТО. Так, наразі Німеччина не дала згоду на відправку до України вищезгаданих танків Leopard.

Втім, якщо слідкувати за наративом росіян, складається враження, ніби Німеччина не надає Україні важкої техніки взагалі, що є неправдою. Так, 26 вересня посол України в Німеччині Олексій Макєєв подякував німцям за надані ними ЗРК Gepard.

«Який гарний німецький кіт! А у нас їх уже 30. Дякую, Німеччино», — написав він у соцмережі Twitter.

Також раніше у вересні Олаф Шольц заявляв, що Німеччина постачає насамперед Україні системи ППО та артилерійські установки, а також пообіцяв допомагати й надалі.

Пентагон, своєю чергою, також прокоментував надання Україні танків M1 Abrams. Під час офіційного брифінгу представник Пентагону заявив, що така можливість “абсолютно розглядається”:

Танки абсолютно на столі [для обговорення], поряд з іншими областями. Ми дивимося на ЗСУ загалом і думаємо на майбутнє, які можливості їм будуть потрібні і як США та наші союзники зможуть підтримати Україну в нарощуванні цих можливостей. […] З погляду участі в актуальних боях, наявні танки, які можуть бути надані дуже швидко практично без підготовки, є радянськими танками. Але ми, безумовно, відкриті для інших варіантів за умови, що подбають про навчання, технічне обслуговування та підтримку.

Американське видання Politico посилається на сім джерел у Конгресі США та українські органи влади у своїй статті про те, як проблеми із логістикою та навчанням затримують надання Україні танків Abrams і Leopard. Так, за словами західних експертів, Abrams вкрай важко обслуговувати, адже танкова дивізія споживає до 600 тисяч галонів палива на день.

Західні партнери згодні із необхідністю постачання в Україну цих танків, особливо на тлі російської ескалації, але сучасна зброя вимагає сучасних комплектів, з доставкою яких можуть виникнути серйозні проблеми.

Поставити Україні танки та деталі для їх обслуговування — досить складний захід. Може статися так, що в танках щось зламається або закінчиться бензин, вони не зможуть їх заправити, – розповідає екскомандувач армії США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес.

Відзначимо, що російські ЗМІ далеко не вперше маніпулюють питаннями західної зброї в Україні. Так, Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України раніше виявляв різноманітні фейки, наприклад про те, що Збройні сили України відмовляються воювати західною зброєю. Також росіяни постили інформацію про те, що нібито в НАТО стався розкол у питанні ставлення до війни в Україні.

Робиться це, очевидно, для того, щоб створити враження — принаймні для російської аудиторії — що Україна втрачає підтримку, що її вояки нездатні оперувати складною західною зброєю… Проте, як показали події вересня, а саме — контрнаступ ЗСУ на Харківщині та контрнаступальні дії на Херсонщині — все з точністю до навпаки.

Маргарита ОГНЕВА

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі