Коли запоріжці зможуть повернутися у свої квартири на Запорізькій – розбір відбудови 

Зображення завантажується

Наприкінці року почали відновлювати ще дві постраждалих багатоповерхівки.  “Запорізький центр розслідувань” дослідив закупівлі і розкаже, як будуть відновлювати будинки і коли мешканці зможуть повернутися у свої квартири

У березні 2023-го від російської ракети постраждали відразу два будинки по вулиці Запорізькій 2А і 2Б, що навпроти “Ашану”. Восени підписали договори на їх капітальний ремонт. Роботи коштуватимуть 137 мільйонів гривень з державного, а не з місцевого бюджету. Їх замовляє і контролює не мерія, а місцевий підрозділ “Державної агенції з відновлення”.

Запорізька 2А – коли будуть квартири 

Відновлення Запорізької, 2А, почали з підготовки і демонтажу 1-го підʼїзду, який найбільше постраждав від “прильоту”. Ці роботи розраховані на останні місяці року, тобто мають бути завершені вже наступного тижня. 

Авторка: Вероніка Хорольська

У грудні почали ремонтувати несучі конструкції – будівельні споруди, що утримують основне навантаження. Цей процес триватиме 9 місяців. 

Одночасно з цим, на початку 2024-го, почнеться й ремонт квартир 2-го підʼїзду. Саме на цей процес потрібний буде час до жовтня 2025-го року. До слова, відновлювати квартири у 1-му підʼїзді теж будуть до 2025-го. Проте стартуватиме цей процес на 4 місяці пізніше. Це повʼязано зі ступенем пошкодження.  

Окрім цих робіт, заплановане й відновлення комунікацій – опалення, каналізації, електрики тощо. І, звісно, по закінченню – благоустрій території. 


Запорізька 2Б – коли будуть квартири 

Відновлення будинку 2Б відбудеться набагато швидше, адже він зазнав менших пошкоджень. Так, провести капітальний ремонт планують вже до літа 2024 року.

Авторка: Вероніка Хорольська

У план відбудови входить кілька процесів – ремонт квартир і ремонт сходових клітин. За документами роботи вже почали. Перш за все, взялися за відновлення квартир №123 і №127. Потім почали ремонтувати квартири з 1-го по 4-й підʼїзди будинку. У грудні до цих робіт додали й ремонт сходових клітин. Завершити відбудову мають у червні.

Отже, мешканці будинку по Запорізькій 2Б, зможуть отримати повністю відновлені квартири на червень 2024-го. Більше часу знадобиться на будинок 2А – роботи триватимуть до жовтня 2025-го. Водночас якісь квартири відновлять скоріше.

Нагадаємо, що будинки відновить фірма “Міське Будівництво”. У контексті відбудови фірма отримала три будинки – Запорізьку 2-А, Запорізьку 2-Б, а також Камʼяногірську, 6.

Читайте також: Запорізький будинок за місяць до завершення відбудови – фоторепортаж

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі