Кого СН заведе в Запорізьку облраду замість “поганих слуг”, яких хочуть відкликати

Зображення завантажується

В Запорізькій обласній раді замінять 4-х “Слуг” – Сергія Селевича, Віталія Толочека, Романа Терехова та Юрія Капустянського. А хто буде замість них – розібрався “Запорізький центр розслідувань”, аналізуючи результати на виборах 2020-го року.

2 лютого 2022 року, за ініціативою нардепа Павла Мельника відбулися збори Запорізької обласної організації «Слуга Народу». На ньому “Слуги” підтримали рішення про відкликання чотирьох депутатів облради. Відкликання відбувається за “імперативним мандатом” – офіційно цей процес називається «відкликання депутата за народною ініціативою». Детальніше про цей ви можете прочитати в нашому матеріалі.


Чому «слуг» відкликають?

Передумовою для відкликання депутатів стали події, які сталися одразу після місцевих. Так, у грудні 2020 в Запорізькій облраді відбувся “політичний переворот”. Тоді за ініціативою третини депутатів була скликана позачергова сесія, під час якої чотири представники “Слуги народу” заявили про вихід з фракції та створення нової. Цими депутатами були Роман Терехов, Сергій Селевич, Юрій Капустянський і Віктор Толочек. 

Водночас разом з іншими фракціями – Європейською солідарністю, ОПЗЖ, “За майбутнє” і “Єднанням” – ці четверо проголосували за обрання головою ради Віктора Толочка. Це зробили на противагу “Cлугам”, які до цього обрали на посаду голови облради Віталія Боговіна, тодішнього голову ОДА. Також з порушеннями. Відповідно, у СН вважають цих чотирьох зрадниками, які пішли проти партії та фракції – і зараз, як минув визначений законом рік “імунітету від відкликання”, їм пригадали ті події.

Хто їх замінить?

Точної відповіді на це питання поки що немає. Однак за законом це мають бути наступні кандидати в списку на окрузі, які набрали чверть чи більше виборчої квоти. Або навіть менше, якщо справа йде про таку, як зараз, “доукомплектацію”. Нагадаємо, виборча квота – це кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата партією.

Виборча квота

Відповідно, на місце майже кожного з тих, кого виганяють, ми визначили двох таких кандидатів, наступних за своїми результатами в списках на округах. Двох, тому що один з них зі значною вірогідністю може відмовитися від депутатського крісла. Майже кожного – тому що один з чотирьох, Юрій Капустянський, був обраний по загальному списку, який формувався дуже складно. Але з Тереховим, Толочком і Селевичем ситуація зрозуміліша. 

Отже, наступним за Романом Тереховим йде Олександр Свистун та Олексій Рясний. Перший, був заступником ЗОДА Віталія Боговіна. І опікувався трьома департаментами: освіти і науки; культури, туризму, національностей та релігій; молоді, фізкультури та спорту. Однак залишив посаду в січні 2021. А от, Олексій Рясний є лікарем-хірургом в «Міській лікарні № 9».

Віталія Толочека може замінити Олена Теряєва або Катерина Звєрєва. Олена Теряєва є директоркою Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ. Також жінка недовго була першою заступницею Міністерства охорони здоров’я України. Друга кандидатка, Катерина Звєрєва є співзасновницею і керівницею ГО «Хочу вчитись!».

А на місце Сергія Селевича може претендувати Володимир Цап чи Валерій Горбань. Володимир Цап був головою Мелітопольської РДА і засновником підприємства “Аскон”. А чим займається наразі невідомо. Водночас Валерій Горбань був заступником директора КП «Костянтинівське».

Читайте також: “Антирейдерська колегія” повернула автосалон Renault на Глісерній колишнім власникам

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі