Кандидати від запорізької “ЄС”: бізнесмени й їхні менеджери під соусом з волонтерів та військових

Зображення завантажується

Хто йде до міськради від Європейської солідарності і хто має більше шансів на перемогу насправді? Ми розібрались, як можна показувати одне, а робити інше. 

“Європейська солідарність” входить у нові місцеві вибори не лише з оновленим ім’ям, але і з новими кандидатами у списку. Перший номер партії і кандидат на міського голову зразка 2015 року – Микола Фролов – перейшов в іншу партію, а з восьми депутатів міської ради зараз йдуть на вибори п`ять (й те, Вячеслав Зайцев в останній момент повернувся до “ЄС” з партії “Голос”).

Відсутність вагомих результатів за 5 років своєї роботи у міськраді, депутати-”порошенківці” списували на свою малочисельність і  протистояння їхнім діям з боку провладних сил. Цього року на 64 місця у міськраді партія “ЄС” виставила 55 кандидатів (мінімальна кількість – 35) і біографії цих осіб ми стисло розглянемо нижче. 

Підприємці та їхні працівники

На сайті ЦВК Валерій Прозапас вказав себе директором з будівництва ТОВ “Інфра-буд”. Але більше він відомий, як директор і співвласник ТОВ “Корнер сервіс”, якою він ще минулого року безпосередньо володів. Втім, більш детально про бізнес Прозапаса ми розповімо в огляді про кандидатів в мери – адже він ще висувається на міського голову. 

Відомий ветеран АТО Андрій Хімічев, вже працює в Прозапаса – заступником директора з питань безпеки у ТОВ “Інфра-буд”. Він також помічник депутата Запорізької міськради Андрія Согоріна, служив в армії, входить до ГО «Запорізька рада ветеранів АТО». 

Олександр Константинов – директор торговельного центру ТОВ “Епіцентр К”, також депутат Запорізької міськради. Підлеглий Олександра Константинова – закупівельник  ТОВ “Епіцентр К” – володів фірмою ТОВ “Селтік фрост”, яка вже отримала 23,5 млн грн – здебільшого на ремонт ОСББ. Також низку підрядів від міськради отримала фірма, де працює дружина Константинова – ТОВ “Легіон” – на 3,3 млн грн.

У списку партії “ЄС” також є Олеся Єсіна – фахівець відділу безготівкового розрахунку ТОВ “Епіцентр К”. Вона також вказувалася координаторкою Запорізького територіального осередку ГО «Справа Громад». Є серед кандидатів і Олена Немченко – начальник одного з відділів у ТОВ “Епіцентр К”.

Микола Бєлий директор ТОВ “Віконда-Запоріжжя”, також депутат Запорізької міськради та співволодіє “Багатопрофільною клінікою Святого Миколая”. Раніше Микола Бєлий також був власником ТОВ “Компанія позитив”, яка отримала підрядів на 171 млн грн, зокрема і від Запорізької міськради. Нині фірмою володіє колишній директор одного з фірмових салонів “Віконда” в Запоріжжі. Левову частку підрядів “Компанія позитив” отримала від структур мелітопольської мерії, де міським головою був представник “Блоку Петра Порошенка Солідарність”” (нині Європейська солідарність”) – Сергій Мінько, а його заступником був теж представник цієї партії – Іван Федоров. Також Мінько зазначав, що серед депутатів у нього є більшість у міській раді. Чималу кількість підрядів у Мелітополі отримала і близька Миколі Бєлому фірма ТОВ “Віконда-Мелітополь” – на 4 млн грн.

Серед кандидатів “ЄС” також є Андрій Кліцунов – заступник директора з розвитку ТОВ “Багатопрофільна Клініка Святого Миколая”. Окрім цього, він вказується помічником депутата Запорізької міськради Миколи Бєлого. В 2010-2015 роках був депутатом Запорізької міськради. Тоді Кліцунов пройшов від “Сильної України”Сергія Тигіпка, а навесні 2012-го року разом з усією фракцією СУ приєднався до фракції “Партії регіонів” – як і Тигипко на центральному рівні. Вже після революції гідності, в 2014-2015 роках, Кліцунов був головою Дніпровського району у Запоріжжі.

Анастасія Піскун – лікар загальної практики, сімейний лікар ТОВ “Багатопрофільна клініка Святого Миколая”.

Андрій Саппа на сайті ЦВК вказав себе директором Спільного підприємства “Віннер Форд Запоріжжя Інтрейд Групп”. Однак нині директор цього підприємства – інша особа, а Андрій Саппа був директором раніше.

Співвласником “Віннер Форд Запоріжжя Інтрейд Групп” був Геннадій Фукс – депутат Запорізької облради від партії “Батьківщина”.

Олена Вертепна – директор ТОВ “Онкомед”. Ця фірма вигравала тендери від запорізьких обласних медзакладів – загалом на 1,7 млн грн. Олена Вертепна разом з Валерієм Прозапасом була співзасновником ТОВ “Корнер сервіс”, а зараз співволодіє ТОВ “Інфра-буд”, де директором з будівництва є Валерій Прозапас.

Євген Мусійченко – директор ТОВ “Торгова група “Асгард”. Раніше був головним інженером СКП “Запорізька ритуальна служба” і це комунальне підприємство замовляло його колишній фірмі поставку товарів. Разом з депутатом Запорізької міськради Олександром Константиновим входить до ГО “Громадський рух “Будуймо Запоріжжя разом”. Запоріжцям насамперед відомі пам’ятники для цвинтарів від майстерні “Пантеон”, якою володіє Мусійченко.

Андрій Согорін – заступник директора ТОВ “Реклама Сервіс-Україна” (цією фірмою володіє його батько); також Согорін депутат Запорізької міськради. Він був ініціатором очистки історичного центра Запоріжжя від зовнішньої реклами, однак його звинувачували в усуненні конкуренції для своєї фірми – однієї з операторів “наружки” в місті. 

Також у списку партії “”ЄС” є й економіст ТОВ “Реклама Сервіс-Україна” – Олена Ващенко.

Таміла Зубкова – заступник директора з адміністративно-господарської діяльності ТОВ “Компанія “Акубенс”. Фірма займається торгівлею меблями. Також Таміла Зубкова вказувала роботу у меблевій компанії “Континент”. 

Олена Кузьменко – заступник директора ТОВ “Торговий Дім “БСМ”. Фірма займається технічним обслуговуванням автомобілів та торгівлею запчастинами. Власника цієї фірми, адвоката Романа Севастьянова, підозрювали у намаганні підкупити суддів запорізького суду. Також цей власник фігурував у судовій суперечці за будівлю Фонду державного майна України та виведенні майна “Товариства сприяння обороні України” на 3 млн грн.

Олександр Кудін – заступник директора у ТОВ “Автогазпромсервіс”. Ця фірма отримала невеликий підряд від міськради – на 98 тис. грн.

Також серед кандидатів “ЄС” є три фізичні особи-підприємця: Віталій Беседін, Антон Жук (ІТ-фірма Whidegroup, працює на зовнішній ринок) та Яна Шаповал.

Безробітні

Окремою групою у списку партії “ЄС” є особи, які у графі працевлаштування вказали “тимчасово не працює”, таких кандидатів 8. Хоча, принаймні половина з них на безробітних зовсім не схожа.

Сергій Шаповалов – керував продуктовим магазином, служив в АТО, помічник депутата Запорізької міськради В’ячеслава Зайцева.

Борис Розсоха – працював в міській Інспекції з благоустрою, був помічником згадуваного вище Олександра Константинова, разом з ним входить до ГО “Громадський рух “Будуймо Запоріжжя разом”. Займається темою ОСББ.

Микола Говорухаголова громадської організації сімей загиблих учасників антитерористичної операції «Родина козацької звитяги», входить до ГО “Запорізький обласний центр сприяння євроатлантичній інтеграції”.

Олена Ярошенко-Сумка – на місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Укроп”. Відомий військовий волонтер у місті. Хоча й вказана безробітною, але постійно пише про роботу своєї відомої в місті весільної агенції “Любовь-морковь”.

Катерина Канигіна – нещодавно почала шукати роботу UI/UX-дизайнера.

Анзор Хапцев – дрібний підприємець, разом з депутатом Запорізької міськради Андрієм Согоріним володів ТОВ “ТПС інвест”, входив до Асоціації “Підприємств реклами України”.

Марія Мартинова вже декілька років працює в штабі запорізької БПП/ЄС – менеджує роботу з первісними організаціями в області. 

Андрій Пустовіт вочевидь, працював начальником технологічного бюро на КП “Науково-виробничий комплекс”Іскра”.

Освітяни

Ольга Стадніченко – завідувач кафедри українознавства у Запорізькому національному університеті

Тетяна Вавілова – заступник директора з навчально-виховної роботи у Запорізькій гімназії № 54 Запорізької міської ради

Сергій Гараба викладач у Національному університеті “Запорізька політехніка”

Алла Савранська – доцент у Національному університеті “Запорізька політехніка”

Данило Осадець – вчитель історії у  Запорізькій гімназії № 46 Запорізької міської ради 

Євген Олексенко – відомий в місті спортсмен, важкоатлет і ветеран АТО. Вказаний, як викладач у загальноправових дисциплін у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Раніше працював юристом, інженером та головою служби охорони праці. Учасник бойових дій, співзасновник “Запорізької Міської Організації Ветеранів АТО”. Разом з Валерієм Прозапасом входить до Запорізької міської федерації футболу воїнів АТО.

Павло Варванський – завідувач відділенням у КЗ “Запорізький фаховий медичний коледж” Запорізької обласної ради.

Медицина 

Віталій Кубрак – лікар, а Ірина Берестова – лікар-педіатр у КНП “Міська дитяча лікарня № 5” Запорізької міської ради. У цієї лікарні вигравала підряд фірма з орбіти депутата Запорізької міськради Миколи Бєлого – “Компанія позитив”. 

Дмитро Кирильчук – фахівець зі зв’язків з медичною громадськістю представництва “Берлін-Хемі/А. Менаріні Україна ГмбХ”.

Олександр Федоров – лікар у Запорізькій міській клінічній лікарні № 5 

Дар’я Кудря – лікар-невропатолог КНП “Міська лікарня № 8” Запорізької міської ради.

Інші

Ярослава Братусь – директор ТОВ “Проект Консалтинг”. Спеціалізація фірми – робота з інформацією (оброблення даних, розміщення реклами, консультування, надання інформаційних послуг). 

У вересні вона шукала роботу керівника проектів. Раніше Ярослава Братусь працювала в громадському секторі (наглядач за виборами), репетитором української мови та у місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

Олександр Лобас – начальник штабу, перший заступник командира військової частини 3425. Один з керівників місцевої “Самооборони майдану” на початку 2014-го року і перший командир 37-го ОМПБ, сформованого переважно з мешканців Запорізької области. 

Галина Гончаренко – керівник ГО “Волонтерський центр “Солдатський привал”.

Надія Мороз – пенсіонер. На своїй сторінці у Фейсбук вказує себе військовим волонтером.

Олександр Кобзарюк – голова правління Запорізької міської громадської організації “Протект”. Депутат Запорізької міськради, був радником колишнього міського голови Запоріжжя Олександра Сіна. 

Любов Карпенко – голова правління Громадської спілки “Запорізький ресурсний центр “КРУГ”. Також вказувалася головою правління Запорізької обласної громадської організації власників житла “Наш дім”.

Олег Чернов – керівник секретаріату запорізької територіальної організації Політичної партії “Європейська Солідарність”. Був помічником народного депутата Ігоря Артюшенка. 

В’ячеслав Зайцев – завідувач інформаційно-видавничим відділом ДП “Національний заповідник Хортиця”. Депутат Запорізької міськради. Входить до ГО “Запорозька рада ветеранів АТО”.

Вардуі Сирунян – юрисконсульт  КУ “Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи” Запорізької обласної ради. Була помічником у народного депутата Ігоря Артюшенка. 

Сергій Лишенко – керуючий партнер Адвокатське об’єднання “Юрлюкссервіс”, штатно супроводжує юридичні справи БПП/ЄС, як на виборах, так і в звичайний час..

Віктор Дерев’янко – головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків, з питань Євроінтеграції та зв’язків з громадськістю Головного управління Держпраці у Запорізькій області. Втім нещодавно подав декларацію перед звільненням з цієї посади. 

Ольга Біличенко – пенсіонерка.

Василь Мєзєнцов – директор ТОВ “Телерадіокомпанія “Тризуб ФМ”, також керує БО “Благодійний фонд об’єднання волонтерів Запоріжжя”, входить до ГО “Тризуб дентал” – польових стоматологів, які лікують зуби бійцям на фронті. 

Андрій Бережний – головний технолог ТОВ “Машинобудівний завод “КВІК”. Був депутатом Запорізької міськради позаминулого скликання від “Батьківщини”.  

Андрій Йорж – керуючий відділенням комерційного банку ПАТ “Комерційний банк “Акордбанк”.

Олена Шевчук – журналіст у Запорізькій регіональній дирекції ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (Суспільне).

В чому нюанси 

Кістяк партії “ЄС” складають нинішні депутати Запорізької міськради з бізнесовим підґрунтям та підприємець Валерій Прозапас, який заявив про свої амбіції на крісло мера. 

“Європейська Солідарність” претендує на свій ядерний електорат – проукраїнський, який не хоче миру на російських умовах, зневажливо ставиться до нинішньої влади, поважає армію та волонтерсьску спільноту. Колишні волонтери та військові представлені в списках ЄС найбільше від усіх в Запоріжжі. Але, є одне але. Переважна більшість цих людей (крім Олександра Лобаса) має дуже небагато шансів на перемогу. 

Найкращі шанси на обрання є в кандидатів з першої десятки загальноміського списку і у перших-других номерів в “окружному” списку. Люди з першої десятки проходять на місця, якщо сукупно партія долає 5-відсоткової барєр, а щоб кандидат поза десяткою вирвався вперед, йому треба набрати 25% виборчої квоти. Ми писали про ці ключові елементи нової виборчої системи раніше, і дуже коротко згадаємо про ним тут.  Якщо відштовхуватися від показників явки на місцеві вибори за минулі роки, то для проходження в раду, “перестрибуючи” список кандидату треба набрати особисто 900 голосів. Для цього людина має бути відомою вже не тільки вузькому колу френдів чи підписників на ФБ, а й громаді свого району-округу, де вона балотується. 

Але, завжди є чимала частка виборців, які голосують насамперед за партійний бренд, не переймаючись людьми, які цей бренд представляють в місті чи в області. І ці люди будуть ставити хрестик за партію, і, не переймаючись людьми – за першого, чи другого кандидата в списку на окрузі. Відтак, перші дві людини в окружному списку “збирають врожай” неперебірливих виборців та мають набагато більше шансів попасти до міськради. 

І на таких “преміум-місцях” до міськради йдуть або сьогоднішні депутати міськради, вихідці з бізнесу, або їхні менеджери.  Крім згаданих Олександра Лобаса і Павла Варванського – це Олександр Константинов, Андрій Согорін, Анастасія Піскун, Ольга Стадніченко, Микола Бєлий, Євген Мусійченко, Олександр Кобзарюк, Олег Чернов, Олександр Федоров, Яна Шаповал, Борис Розсоха, Андрій Бережний.

З одного боку, це логічно – до політики потрапляють ті, хто витрачає на неї гроші і кому воно взагалі треба. З іншого – ветеранам та волонтерам треба частіше займатись політикою, щоб потім не стати прикриттям для місцевого бізнесу, який спокійно заводить своїх підлеглих під соусом патріотизму.  

Чи є в людини з “хвоста” окружного списку шанси набрати 900 голосів та вирватись уперед? Авжеж, є. Цікавим експериментом буде подивитись на результат Вячеслава Зайцева – після своєї “подорожі” з ЄС до Голосу і обратно до ЄС він опинився в списках “Солідарності” на аутсадерському восьмому місці в рідному окрузі по Дніпровському району. І якщо Зайцев, з його чималою відомістю в місті та районі, не зможе пройти до ради, це буде суттєвим маркером для нової системи. 

Олег ШЕМЧУК
Сергій СИДОРОВ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі