Хабар за землю в запорізькій мерії – що ховалось за лаштунками

Зображення завантажується

Резонансні обшуки в мерії наприкінці травня через хабар за земельну ділянку виявились досить заплутаною історією. Хабар вимагали ніби для одного посадовця, але обшуки були в усіх, крім нього. Розповідаємо про те, що вдалось реконструювати за десятком ухвал з судового реєстру по цій історії

В далекому 2012-му році ТОВ “Рекріейшн” придбало нерухомість – адмінбудівлю та склад в кінці вулиці Привокзальної (стара назва – Луначарського). Скоріш за все, йдеться про цей закуток. 

Восени 2023-го року директор фірми Дмитро Крічмаржевський дав доручення менеджеру почати оформлення землі довкола цих будівель. Хто це, з’ясувати не вдалось. Тому будемо звати його далі за текстом “Довірений менеджер”: саме на нього була оформлена довіреність. 

Ця людина звернулася до Департаменту управління активами, там його послали до Департаменту архітектури за низкою документів. А потім порадили звернутись до кваліфікованого спеціаліста Вікторії. 

Протягом зими довірений менеджер спілкувався з інженером-землевпорядником Вікторією. Згідно з текстом ухвали у справі, вона запропонувала йому передати хабар посадовцям Департаменту управління активами і деяким депутатам, щоб вони сприяли оформленню землі.

За даними слідчих, після повторної подачі документів, вже в квітні, землевпорядниця назвала чіткі суми. 25 тисяч доларів треба було віддати за перше рішення міськради, на дозвіл з розробки проєкту землеустрою, і ще 25 тисяч доларів – за друге рішення, за затвердження проєкту і надання землі в оренду. 

Як вважає слідство, землевпорядниця Вікторія старанно створювала в довіреного менеджера враження, що лише після хабарів “Рекріейшн” зможе отримати землю. Вона навіть показувала йому проєкт рішення на дозвіл з розробки за підписами директора Департаменту управління активами Ігоря Лягути та його підлеглих. І стверджувала, що гроші необхідно передати їм. Ці зустрічі тривали протягом квітня. 

Як задокументували правоохоронці, під час третьої з них Вікторія повідомила, що готівку для посадовців Департаменту треба залишити в обмінному пункті в будівлі обласного Пенсійного фонду, назвавши при цьому код 191-504. 

23 травня довірений менеджер приїхав до обмінника і залишив там 25 тисяч доларів. Але тільки 600 з них були справжніми. Решта – “імітаційні”, від силовиків. Менеджер назвав код 191-504, за яким гроші мали забрати інші люди. 

Після цього кошти з обмінника одразу вилучили правоохоронці, “під протокол”. 

У цей же день обшуки відбулись в кабінеті Романа Тарана, заступника міського голови з земельних питань від ОПЗЖ, який є керівником згаданого Лягути. З обшуками прийшли до приватного будинку голови земельної комісії та іншого “ОПЗЖ-шника” Василя Полюсова. Вилучили у нього 20 тисяч доларів готівки, але суд наказав їх повернути. Обшуки відбулись і на місцях роботи землевпорядниці. 

Дивно, що при цьому в реєстрі ми не знайшли ухвал про обшуки в кабінеті Ігоря Лягути, якого згадувала в своїх розмовах землевпорядниця Вікторія. Зараз їй загрожує ч.3 369 статті КК – пропозиція, обіцянка або надання хабара посадовцю, який займає відповідальне становище, і вона знаходиться під цілодобовим домашнім арештом.

Думка редакції: можливо, правоохоронці мали на меті затримати насамперед заступника мера Романа Тарана і голову комісію Василя Полюсова. Адже вони мали ухвали на обшуки у них одночасно з ухвалами на обшук в обмінному пункті. Дуже злагоджена і ресурсномістка операція – близько семи обшуків і затримань одночасно в різних кутках міста – мала на меті набагато більше, ніж спіймати одного приватного підприємця Вікторію. Але, якщо ця теорія правдива, то щось пішло не так. 

Як ми вже писали раніше на нашому Телеграм-каналі, “Рекрейшн” входить до низки фірм Богуслаєва-молодшого, які займаються нерухомістю, цінними паперами і страхуванням.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі