Війна Усі пости Війна

Громадськість Запоріжжя підписала скаргу до Запорізької міської ради щодо “хоббітхаусів”

18 Липня 2023

Запорізький центр розслідувань, а також низка громадських організацій Запоріжжя, у минулу п’ятницю, 14 липня, підписала чергову скаргу до Запорізької міської ради з приводу перевірки модульних укриттів “хоббітхаусів”. Громадськість вимагає зробити повторну перевірку сховків та привести їх до вимог державних будівельних норм

Громадські організації “Запорізький центр розслідувань”, “ГероЮ”, а також активні громадяни міста, підписали чергову скаргу до міської ради Запоріжжя з приводу встановлених у місті “хоббітхаусів”.

У скарзі громадськість вимагає створити повторну Комісію з огляду встановлених найпростіших укриттів у парку Перемоги, парку вздовж Прибережної автомагістралі, в Дубовому гаю, а також на Центральному пляжі. А також вимагають дослідити пункти ДБН, на які організації наголошують у документі, та скласти новий акт огляду об’єктів. Окрім того, громадськість просить долучити до комісії Анну Усенко та Валентина Окунєва.

Причиною цієї скарги стала відповідь на звернення громадян, в якій міська рада та КП “Титан” відписали, що провели перевірку і споруди знаходяться у відповідному стані. 

Однак серед критеріїв оцінки, які були надіслані громадськості у акті обстеження щодо можливості використання сховків не було розкрито питань про відповідності укриттів до державних будівельних норм. 

А саме:

  • заглиблення модульних укриттів в грунт становить менше 1,5 метрів;
  • вхід до споруди не захищений конструкціями згідно ДБН, які мають запобігти уламковому ураженню укритих осіб;
  • відсутність засобів пожежогасіння;
  • оздоблення всередині легкозаймистими матеріалами;
  • засмічення побутовим сміттям та використання не за призначенням.

Також громадськість зазначає, що в укритті відсутні пандуси. 

Скаргу направили до Запорізької міської ради. 

Читайте також: Неіснуючий дилер – існуючі укриття: що не так з “хоббітхаусами” в Запоріжжі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі