Фірму, якій в Запоріжжі віддали відбудову обстріляних будинків на 113 мільйонів, вже спіймали на порушеннях

Зображення завантажується

Запорізька влада уклала черговий договір з фірмою “Стройінвест”, що займається відбудовою постраждалих будинків. Водночас полтавська облпрокуратура через суд скасовує договір з цим виконавцем, через низку порушень в документації.  “Запорізький центр розслідувань” дослідив справу і розповідає подробиці рішення суду щодо забудовника

Ми нагадуємо, що саме “Стройінвест” отримав 61 мільйон на відбудову будинку по Сталеварів, 16, та понад 52 мільйони на Зестафонську, 10.

А зараз, як виявляється, Полтавська облпрокуратура виграла в першій інстанції справу за визнання незаконними результатів закупівлі на ремонт Протитуберкульозного диспансеру, і вже триває апелляція. Взагалі, чому це погано і чому ми розповідаємо вам про якісь суди на далекій Полтавщині? Тому що це маніпуляції саме з документами, які підтверджують технічну спроможність фірми, її здатність виконувати довгі та складні роботи. І якщо вже в полтавському суді встановлені такі порушення в її роботі, то значна вірогідність, що в Запоріжжі у неї теж щось не ок. 

Порушення у тендері на 645 мільйонів 

Раніше, полтавський обласний Департамент будівництва уклав договір з фірмою “Стройінвест” на суму у 645 мільйонів гривень. А наприкінці червня, прокуратура добилася в першій інстанції скасування договору на ремонт диспансеру за 645 мільйонів гривень, що мали зробити до кінця 2024-го.

В обґрунтування позовних вимог, прокурор зазначає,  що під час проведення тендеру були допущені порушення законодавства. А відтак фірму взагалі не мали допускати до конкурсу і відповідно, “Стройінвест” не могла отримати замовлення. 

Недійсні документи. Фірма надала довідку про наявність орендованого офісу у приміщенні КП «Дніпроуніверсал». Проте, право на вказане приміщення у комунальників відсутнє, тобто воно їм не належить. Аналогічно, згідно з довідкою, “Стройінвест” орендує два приміщення під виробничий майданчик у “Прайм ріелті-сервіс”. При цьому, документів, які підтверджують право власності за “Прайм ріелті-сервіс” також відсутні. 

Водночас обидва договори оренди нотаріально не посвідчені. А договір на оренду складського приміщення було до кінця 2020. І хоча у фірми є додаткова угода, що мала продовжити строки – вона не містить ні підписів, ні печаток жодної із сторін. Отже, порушені умови тендерного законодавства. 

Недостатні ресурси. Наступне порушення, виявлене прокурорами – дані техзавдання не відповідають реальним ресурсам фірми. Так, у “Стройінвест” зовсім інші машини й обладнання, ніж те, що треба. 

Згідно з законом, у разі використання аналогічного обладнання, учасник має подати порівняльну характеристику. А також гарантувати, що роботи будуть виконані відповідно до завдання і якісно. 

Відсутність дозволу на небезпечні роботи. Третє порушення – надання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки до 15 серпня 2023. При цьому, роботи мають виконуватися до грудня .2024-го, тобто він не є чинним до кінця робочого періоду. Отже, учасником не виконано вимоги.

Висновки

Отже, оскільки процедура закупівлі проведена з порушення вимог закону, то договір має бути недійсним. Як наслідок це призвело до зайвого витрачання коштів з бюджету.

Суд, поки що в першій інстанції, присудив задовольнити вимоги прокуратури. Судді вирішили визнати недійсними результати закупівлі і договір, шляхом двосторонньої реституції – кожен залишився зі своїми активами, які були на етапі до укладення договору.

Нагадаємо, що з 2022-го, кінцевою бенефіціаркою фірми є Наталія Лазарь, а керівником Сергій Гавриленко. Фірма в основному виконує підряди для Дніпропетровської області. Так, починаючи з 2016-го “Стройінвест” отримала замовлень на 7,53 млрд грн. У Запоріжжі займається відбудовою постраждалих будинків. 

Докладніше читайте тут: У Запоріжжі провели тендер на відбудову Зестафонської за 29,4 млн грн

У Запоріжжі обстріляну багатоповерхівку на Сталеварів відбудує фірма з “підозрою”  

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі