Фейкова листівка про “мокрий рушник від ядерного вибуху”

Зображення завантажується

Росіянські окупанти продовжують нагнітати істерію навколо Запорізької АЕС. Вони за останні тижні вдалися до нечуваних на радіаційному об’єкті  речей: розмістили техніку та боєприпаси (вважай замінували) в машинному відділені атомного блоку, та самі обстріляли станцію, якими було пошкоджено систему охолодження обірвало лінії передач, через що довелося зупинити перший енергоблок станції

Мета росіян – вкрасти станцію. Для цього її треба спершу зупинити, потім відключити від українських мереж і підключити до лінії, що йде на Крим. Технічно це складно, але можливо, розповідають журналісти порталу “Без Брехні”. Вони навіть лінію вже були полагодили (щоправда, сьогодні одна опора вже впала). Наскільки небезпечно знеструмлювати станцію, де охолодження навіть «вимкнених» реакторів має бути безперебійним –  навіть не варто й уявляти.

Для того, щоб був привід зупинити реактори, треба щоб Україна почала стріляти по станції у відповідь на обстріли Нікополя. Або вигадати такі обстріли. Та Оскільки Україна не стріляє, то росіяни втомилися чекати і самі обстріляли електромережі, що вже спричинило зупинку одного енергоблоку. 

В російських новинах нагнітання йде повним ходом: нібито Україна водночас мінує власну станцію, диверсійні групи її атакують та артилерія обстрілює. І це все одночасно – Україна стріляє прямо по своїх ДРГ та мінерах. Логічно ж. Тобто виберіть брехню самі. 

МЕСЕДЖ: Мокрим рушником по ядерному вибуху

Для створення панічних настроїв і просування версії  нібито невідворотності катастрофи «через обстріли Україною» росіянські агенти поширили в Нікополі фейкові листівки-попередження. 

Листівка повідомляє, що обстріли АЕС триватимуть, але панікувати не слід, після ядерного вибуху, який не дістане до Нікополя (22км) «зберіть речі і коли побачите та почуєте ядерний вибух – накрийте голову мокрим рушником та покиньте будинок і місто». 

Таке відверто суперечливе «заспокоєння», написане канцеляритом в стилі «влади», мало б ще більше спровокувати паніку. 

Чого вартує лише запевнення, що «активна зона  ядерного вибуху вас не торкнеться». Тут прекрасно все. Починаючи з ядерного вибуху, який за допомогою паливних елементів станції зробити майже неможливо (може йтися про витік радіоактивних речовин, якщо росіяни підірвуть реактор чи сховище). Невірно вказані зовнішні ознаки вибуху. І закінчуючи рекомендацією покинути будинок і місто в мокрому рушнику, коли при будь-яких ядерних катастрофах рекомендують саме укриватися в будівлях. 

Наприклад мер Мелітополя поширив  отаку інфографіку можливого поширення забруднення. Там не те що Нікополь, а і вся Європа під загрозою.

Про можливі небезпечні сценарії читайте інтерв`ю з експерткою саме з питань роботи атомних станцій.

Проте навіть якщо не зважати на безглуздість рекомендації з мокрим рушником, то помилки в тексті видають його фейковість з головою. Так у першому ж реченні звернення фейкарі пропускають слово і речення виглядає так: 

«Обстріли Запорізької АЕС продовжуватися»

Далі йдуть звичайні перли Гугл-транслейту:

«Укласти речі в сумку до необхідності», «послідує вибухова хвиля», «накрийте їм голову»

Звісно ж «багатоходівки» росії зрозумілі всім. Головна загроза зараз не у ядерному вибуху, а що Росія своїми діями спричинить аварію з витоком радіації: або через свої диверсії обстріли, або під час спроби відключення станції. А саме цим вона шантажує. 

Зараз світова спільнота почала вимагати повернути станцію під контроль України, то росіяни вдалися до своєї звичної практики – звинуватили в обстрілах Україну. Навіть скликали через це Радбез ООН. Не здивуємося, якщо на засіданні будуть вимагати віддати станцію під контроль росії, а Україні припинити постачати далекобійну зброю. І як «доказ» показувати таку листівку.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі