Фейк про те, що з карток “Приватбанку” не можна буде зняти готівку

Зображення завантажується

Серед українців поширюються чутки про те, що вже із 1 червня зняти готівку з карток “Приватбанку” буде неможливо. Ці чутки — неправда. Як журналістське прагнення до кліків спричинило невелику паніку і що відбувається насправді – читайте далі

Останніми днями деякі українці пересилають одне одному декілька посилань на новину про те, що “Приватбанк” нібито зупиняє зняття готівки з карток. За заголовком можна легко відстежити, яке видання більше прагне до хайпу та зайвих кліків. Хтось пише просто про зміни у знятті готівки (http://surl.li/hlpbi), хтось – про припинення зняття з деяких карт (http://surl.li/hlpcc). 

Найбільші хайпожери твердять, що готівку взагалі можна зняти лише до 1 червня (http://surl.li/hlpcw). Саме ці останні і ввели в оману неуважних читачів. 

Приводом для поширення маніпуляцій стала публікація на сайті Сxid.info (http://surl.li/hlpfc). Ще 24 травня сайт повідомив: зняти готівку буде неможливо лише із віртуальних карток, і причому тільки із валютних. Щоб отримати із них готівку, необхідно подати на це заяву до 1 червня. Решти карток – як віртуальних, так і фізичних – зміни не стосуються.

Цю ж інформацію подає і решта сайтів, які опублікували новину. Паніку серед частини читачів спричинили маніпулятивні заголовки плюс звичка не читати власне текст далі підзаголовку. 

Однак і тут не все так просто. Сайт-першоджерело не надав жодних посилань на те, звідки взяв інформацію, крім текстової відсилки до прес-служби банку. Але у розділі прес-служби на сайті самого “Приватбанку” станом на обід 29 травня не було жодної новини про обмеження на зняття готівки із будь-якого типу карток. 

Щоб остаточно з’ясувати, що відбувається насправді, ми зателефонували до служби підтримки банку. Там нас запевнили: жодних обмежень на зняття із віртуальних карток не планують.

Імовірно, ми були не єдиними, хто звернувся до банку. Ввечері 29 травня прес-служба опублікувала новину про те, що власники віртуальних карток можуть знімати із них готівку без обмежень (http://surl.li/hlpiq). 

ВИСНОВКИ:

  • Одиничний сайт опублікував новину про припинення зняття готівки із валютних віртуальних карт “Приватбанку”, не подавши жодного адекватного посилання на першоджерело. Втім, це не зупинило деяких інших журналістів, які все одно передрукували її.
  • Щоб збільшити кліки на новину, ці сайти змагалися у тому, хто зробить заголовок сенсаційнішим. Це, плюс звичка не читати далі підзаголовку, призвело до того, що деякі читачі переконалися: з 1 червня із карток “Приватбанку” узагалі не можна буде зняти готівку.
  • Банк відреагував не надто оперативно, опублікувавши спростування майже за тиждень після того, як з’явився фейк. 
  • Ми ще раз нагадуємо читачам із пересторогою ставитися до будь-яких сенсаційних новин, шукати їх першоджерело і за можливості перевіряти в офіційних джерелах.

Читайте також: Історичний будинок у Запоріжжі відбудують: 10 млн грн на проєкт реставрації після російської ракети

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі