Допитував людей у підвалах: Колишнього оперуповноваженого з Токмака засудили до 15 років тюрми

Зображення завантажується

До 15 років позбавлення волі засудили мешканця Токмака, який пішов на службу у так зване «управління» внутрішніх справ окупаційної «народної міліції». Судовий процес був заочний, фігурант перебуває на тимчасово окупованій території

Про це йдеться у вироку Хортицького райсуду від 5 жовтня. За інформацією з порталу «Судова влада», засуджений – Віктор Трофімов. Протягом 2011-2015 років він працював оперуповноваженим кримінальної  міліції у справах дітей Молочанського міського відділення міліції Токмацького ВП ГУ НП у Запорізькій області. Мав звання лейтенант міліції, звільнився за власним бажанням.

Згідно з матеріалами справи, Трофімов мав проросійські погляди й після окупації Токмака у березні 2022 року пішов на роботу до відділу дільничних уповноважених у справах неповнолітніх окупаційної міліції.

На суді троє свідків підтвердили, що обвинувачений співпрацював з росіянами. Один з них розповів, що бачив Трофімова у формі з російськими шевронами. Фігурант брав участь у патрулюванні міста та допитував українських громадян, яких окупанти тримали у підвалах.

Інший свідок повідомив, що Трофімов після звільнення з правоохоронних органів працював у Токмацькому суді. Вже під час окупації бачив його на машині із зображенням «z». Той пропонував свідку працювати на нову владу у «народній міліції».

Ще один свідок розповів, що обвинувачений з іншими окупантами обшукував помешкання його батьків, шукав зброю.

Суд визнав Трофімова винним за ч. 7 с. 111-1 ККУ, тобто у зайнятті посади у правоохоронному органі окупаційної влади. Присудив 15 років позбавлення волі та на 12 років заборонив обіймати посади в органах влади. Крім цього суд ухвалив конфіскувати майно фігуранта. Як ідеться у вироку, на праві власності Трофімова 1/3 квартири.

Відбувати покарання засуджений буде після затримання. Нині він оголошений у держрозшук.

Анастасія Зубова

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі