Допомогла закріпитися росіянам у Василівці: Наталію Романіченко засудили до 15 років

Зображення завантажується

У Запоріжжі засудили Наталю Романіченко до 15 років позбавлення волі за держзраду. Українська акторка всіляко допомагала закріпитися росіянам у Василівці й досі переховується на тимчасово захопленій території 

У серпня Жовтневий суд виніс вирок для Наталі Романіченко, що перейшла на сторону ворога на початку повномасштабного вторгнення. Слідчі встановили, що жінка організувала техніку для створення російських фортифікаційних споруд по всьому місту. Як результат, це допомогло закріпитися російським військовим у Василівці і не дало просунутися ЗСУ.

Свідки: Жива з російським комендантом

Так, один зі свідків розповів, що знайомий з Романіченко з 2019 року, бо вона іноді бувала на СТО у свого чоловіка. Після його смерті у 2021-му, Наталя власницею цього СТО. З моменту окупації Василівки саме на цій станції ремонтувала техніку росіян з погодження з жінкою. Також вона залучила підлеглих своєї фірми – вони фарбували техніку і наносили знак «Z» та «V» на машини. Окрім того, свідок бачив, що Романіченко їздила разом із російським комендантом міста, з ним же вона спільно проживала.

Наступний свідок учасник АТО, розповів, що після окупації населеного пункту неодноразово бачив Романіченко на ринку. Жінка спілкувалась з валютниками та іншими кримінальними особами. Пізніше, у квітні 2022, чоловіка затримали представники РФ, через його участь в АТО і тримали його понад 4 дні. За цей час, його допитували, били і катували, а також погрожували вбивством сімʼї. Зокрема, молодшого брата, що є військовим. В той самий час, чоловік бачив у сусідньому кабінеті Романіченко, яка спілкувалась з військовим рф – комендантом Василівки, який обнімав її, цілував та казав, що все буде добре. Коли свідка били та катували, обвинувачена просто спостерігала за цим. 

Підтвердив ці слова й третій свідок. У 2016-му він був директором однієї з шкіл, де навчалися сини обвинуваченої. За його словами, на той момент, жінка активно допомагала школі, була членом батьківського комітету. Після окупації міста, він зустрів Романіченко в місті, вона пропонувала допомогу малозабезпеченим громадянам. Надалі він бачив, як жінка добровільно допомагала росіянам. Зокрема, він бачив, як вона їздила на джипі чорного кольору з російським офіцером.

Публічні виступи: “киевсикй режим на Донбассе развязал кровавую бойню”

Під час досудового розслідування, слідчі зібрали й публічні виступи Наталі Романіченко для російських ЗМІ. Наприклад, у одному з відео вона заявляє: « Я – беру на себя временное исполнение обязанностей главы Васильевской администрации. После государственного переворота в 2014 году киевсикй режим на Донбассе развязал кровавую бойню. Я уверена, что вместе с братским российским народом у нас получится наладить мирную жизнь..

Вирок – 15 років за ґратами

Суд дійшов висновку, що Наталя Романіченко вина у держзраді і має провести за ґратами наступні 15 років з конфіскацією майна. Водночас жінка досі перебуває у тимчасово окупованому населеному пункті і покарання почне діяти лише після її затримання. 

Нагадаємо, що Наталія Романіченко відома, як акторка, що знімалася в ряді українських серіалів, а також власниця модельної агенції для дітей у Запоріжжі «Be WOW».

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі