Через неякісний проєкт в Хортицької академії вже четвертий рік не можуть побудувати басейн

Зображення завантажується

Нацполіція підозрює ТОВ “Запорожпроект” в розтраті бюджетних коштів на проєкт реконструкції басейну, через помилки в якому басейн ніяк не можуть побудувати. Ухвала суду про продовження термінів розслідування, для проведення експертизи, оприлюднено в судовому реєстрі.

У серпні 2016- го року Хортицька навчально-реабілітаційна академія провела тендер, щоб їй зробили проєкт для нового басейну. На тендері “Запорожпроект” запропонував найнижчу ціну – 140 тисяч гривень, і закономірно виграв. А через три місяці Академія і фірма уклали додаткову угоду, за якою ціна робіт збільшувалася більш ніж удвічі, до 295 тисяч гривень. При цьому, найдорожча пропозиція на тендері від іншого учасника було менше – 280 тисяч.

Через рік, у листопаді 2017 го, “Запорожпроект” віддав готовий проєкт обласному Управлінню капітального будівництва, яке повинно було проводити тендер вже на сам басейн, по свіжовиготовленій проєктній документації.

А в травні 2018 го пройшов вже і тендер на будівництво басейну, договір на 70,8 мільйона гривень уклали з “Рубікон-Моноліт”. Фірма прийшла на місце будівництва з проєкт від “Запорожпроекта” і зрозуміла, що в ньому помилки. Загальний перелік помилок, виявлений потім протягом року різними перевірками, наступний:
1. прописана неправильна технологія забивання паль під фундамент
2. випробування паль статичним навантаженням не проводилися “в натурі”, на місці будівництва
3. інші проєктні дослідження на місці теж не проводилися
4. не врахували в проєкті прокладені поруч водопровідні та каналізаційні труби
5. Не прорахували, скільки треба тимчасової дороги для техніки для заїзду на будмайданчик.

І вже через рік після того, як провели тендер, в травні 2019 го, експертиза дала висновок, що прописані в проєкті палі великого діаметра можна використовувати на тих ґрунтах, де хочуть робити басейн. За півтора року робіт все обмежилося викопуванням котловану і прокладкою комунікацій до нього – на цій витратили близько 14 мільйонів гривень. А потім будівництво вперлася в злощасні палі, і все призупинилось.То є, навіть до фундаменту не дійшли.

В кінці 2019 го року порушили кримінальне провадження щодо розтрати коштів на проєкт, а “Рубікон-Моноліт” і обласної УКБ розірвали договір, тому що з таким проєктом підрядник не міг працювати.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі