АЗС поряд із запорізькою школою: на що закрили очі податківці та міськрада

Зображення завантажується
версія для сайту (1296 × 600 пікс.) - 1

“Запорізький центр розслідувань” подав скаргу до податкової, аби вони перевірили документи на АЗС впритул до шостої школи в Космічному мікрорайоні. Ця історія показова тим, що в Запоріжжі з землею – плутанина і хаос.  

Вже багато років на околиці Космічного мікрорайону стоїть заправка в 30 метрах від будівлі школи. Коли ми ще взимку писали про небезпечні АЗС, читачі вказали нам на цю  як на найбільш кричущий випадок. Вона стало працює вже з 2018го року,і батьки обурюються ще з тих часів, з перервами на онлайн-навчання часів “ковіду” та на онлайн через агресію РФ. 

А тим часом АЗС стоїть на цій землі більш ніж сумнівно, а посадовці лише потроху легалізують її присутність. 

Чому це важливо? Причин мінімум три: 

а) з осені школи таки хочуть запустити офлайн;

б) заправка знаходиться дуже близько до школи;

в) росіяни вже влучили в Харкові в заправку поряд з будинками, і  декілька людей згоріли живцем.  

Одразу скажемо, що складно в цій історії. У земельної ділянки біля школи та в АЗС як нерухомого майна на цій землі – різні власники. Ці власники змінюються, причому – не одночасно.

Через це і відбулася плутанина. Тому ми розповідаємо історію з початку. Якщо ви почнете плутатись чи воно вам не цікаво в цілому – скрольте на сторінку вниз до зірочок **** .

Отже, в далекому 2006 році ТОВ “Кристіна плюс” отримала біля гімназії землю для розташування АЗС. АЗС вони побудували згодом.

Термін дії договору оренди саме землі в них сплив через три роки, у 2009-му. А тим часом АЗС, як нерухоме майно, змінила принаймні двох власників, які не переймались необхідністю поновити договір оренди. 

Наприкінці 2017 року  АЗС (майно) викупила підприємиця Олена Чернушенко. Але одночасно з цим, Чернушенко – директорка ТОВ «Рента Люкс», однієї з фірм, які входять до бренду Днєпронєфть. 

Згодом інша фірма Днєпронєфті, «Грос-Трейдінг» подає до податкової заявку на ліцензію оператора АЗС 27 листопада 2019 року.   

До своєї заявки на податкову «Грос трейдінг» мав долучити документи, що підтверджують право власності фірми не тільки на нерухомість – АЗС, але й на землю під нею. «Грос трейдінг» додав витяг, за яким земля нібито ще орендувалась «Крістіною», чиї договір оренди сплив майже 10 років тому, і цього було достатньо. І отут вже трапилось порушення – документи подали не ті, що було треба, а податкова не стала перевіряти

І знову ж таки – в судовому рішенні, про яке на два абзаци нижче, згадується, що договір на АЗС, як на майно, “Рента Люкс” і “Грос трейдінг” уклали між собою аж через рік після подачі документів на податкову, восени 2020 року. 

А потім Чернушенко передає АЗС, як майно, вже на баланс «Рента Люкс» в листопаді 2020 року. Навесні 2021 року «Рента люкс» (а не «Грос Трейдінг») подає на земельну комісію міськради документи, щоб отримати землю під АЗС, і міська рада погоджує їм нарешті оренду навесні 2021 року. І так, на цьому моменті депутати і “земельні” посадовці повинні були згадати і скарги батьків на заправку поряд зі школою, і те, що саме міська Інспекція з благоустрою знаходила там порушення два роки тому. 

А вже потім починається трішки “шизофренія”. Рішення міськради є, але договір в оренду в 2021 році в міськраді укладати не захотіли. Скоріш за все, це було пов’язано з тодішніми політичними чварами і невизначеністю – коли Буряка майже протягом року скидали з мерського кресла. А потім, вже на початку 2022-го року, міська рада пішла до суду, вимагати визнати цю АЗС самовільним будівництвом – після того, як відвела землю в оренду. 

Посадовці спирались на цілком резонні висновки міського Департаменту архітектури, який теж перевіряв цю АЗС і виявив, що вона порушує низку містобудівних і безпекових норм. Але суд подивився на документи на АЗС, подивився на рішення міськради щодо оренди і обгрунтовано відмовив – ви ж самі цю землю віддавали, маючи при собі всі ці матеріали, і тоді в вас питань не було. І вже після того, як міська рада програла цей суд, з “Рента Люкс” уклали договір оренди.       

Що це взагалі було? – спитаєте ви. Скоріш за все, це могла бути фіктивна тяжба-”узаконка”. Коли є певна правова невизначеність, певний слизький момент, який може згодом вилізти в неприємні наслідки. І тоді до суду подають позов, який ніби і оскаржує цей “слизький момент”, але сформульований так, щоб позов був програний, а суд в своєму рішенні зафіксував, що все відбувалось законно. 

****

Отже, на нашу думку в цій історії заправка не відповідає ліцензійним умовам, у власника АЗС на момент подання не було правовстановлюючих документів на земельну ділянку. І ми подали заяву на податкову, яка і роздає ліцензії заправкам, аби вони ініціювали перевірку, вони зараз “думають”. 

А з іншого боку, в нас депутати і земельники, які в 2021 році прийняли рішення, що треба надати землю під АЗС в оренду, в них питань не виникло, і вони поводилися досить формально. Є право власності на АЗС – тримайте землю під нею. А потім інший “шматочок” запорізької влади пішов до суду з тяжбою, яка виглядає не дуже обгрунтовано.  

Окремий епізод абсурду – коли ми не змогли отримати документи, які порушення на заправці виявила і зафіксувала міська Інспекція з благоустрою в далекому 2019 році. Тому що тоді перевірку проводила “Інспекція з благоустрою”, а потім створили іншу “Інспекцію з благоустрою міста Запоріжжя”, яка не є правонаступником першої Інспекції, і в них цих документів немає. 

Такі історії важливі не тільки для окремого житлового масиву, але й для громади в цілому. Бо запорізька влада починає реагувати лише на масове обурення, а не на проблеми окремої школи. І зараз батькам знову треба вимагати перевірок від міської влади, на дотримання безпечних дистанцій (які не дуже й безпечні). 

Тому що в запорізьких посадовців все завжди законно і згідно з чинним законодавством – до першого “прильоту”. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі