Запорізький залізорудний комбінат проігнорував штраф за забруднення повітря: прокуратура подала до суду

Зображення завантажується

Василівська окружна прокуратура подала позов до суду проти “Запорізького залізорудного комбінату” через забруднення атмосферного повітря. Прокуратура хоче стягнути з підприємства майже 194 тисячі гривень компенсації. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на судовий реєстр

Ще у 2018 році Державна екологічна інспекція Запорізької області провела перевірку “Запорізького залізорудного комбіната” на дотримання екологічного законодавства і виявила порушення.  

Інспекція встановила, що декілька місяців на комбінаті працювали два котли KALVIS-500M без спеціального дозволу на викиди. Сума збитків склала майже 194 тисячі гривень, однак “ЗЗРК” так і не заплатив штраф, а на направлену інспекцією претензію не відповів.

Саме тому Василівська окружна прокуратура подала позов до Господарського суду Запорізької області з вимогою стягнути з комбіната штраф. Суд позовну заяву прийняв та відкрив провадження по цій справі.

Мова йде про твердопаливні промислові котли. Використовуються такі котли для опалення побутових, громадських і промислових приміщень, в яких обладнана система центрального опалення, а також для підготування гарячої води для технологічних потреб. Котел має майже 3 метра в висоту, а в якості палива використовується тирса чи тріска. 

Запорізький залізорудний комбінат” – приватне акціонерне товариство з іноземними інвестиціями. Засновниками є 95 акціонерів. Раніше, до кінця 2020 року, кінцевими бенефіціарами комбінату були Рінат Ахметов та мешканці Словаччини – Томаш Хренек, Евжен Балко, Блашкова Марія і Ян Модер.

Читайте також: В Запорожье хотят создать предприятие по утилизации опасных отходов рядом с ЗТМК

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі