Запорізьке єВідновлення: що робити людям без смартфонів та інші складнощі
Постраждалі похилого віку, відновлення за свої гроші “без кешбеку”. Міська комісія з єВідновлення нечасто, але стало стикається з проблемами, по яким у центральної влади ще немає чіткої відповіді – що робити.
Які нетипові питання трапляються у міської комісії з єВідновлення, що нараховує компенсації за майно, постраждале від обстрілів?
Як розповідає юридична радниця ЗЦР Аліна Родіна, що входить до складу комісії, періодично трапляються непередбачені випадків, по яким ще не відпрацювали механізм.
1. Так, досі не врегульоване питання що робити постраждалим з обмеженими можливостями, котрі не мають можливості самостійно авторизуватись в “Дії”. На останньому засіданні думали, що робити літній жінці 90 років, яка не має смартфона для подання заяви на компенсацію.В ЦНАП її вирішили не посилати, з цього приводу посадовці будуть звертатись до Мінвідновлення за роз’ясненнями.
2. Громадянин купив вже пошкоджене майно після обстрілу і подав вже сам на нього заяву на отримання компенсації. Порушення закону немає, але ситуація все одно незрозуміла, адже на момент влучання снаряду він не був власником. Що робити з ним, поки не вирішили.
3. Досі не врегульован механізм відшкодування людям, які самостійно відновили своє майно.
Ситуацій, коли комісія не може одразу схвалити рішення на нарахування компенсації, трапляється десь 1-2 щоразу. Переважна частина заяв, а їх 25-30 за одне засідання, ухвалюється без проблем. Проблемні історії можуть “підвисати” на декілька місяців, адже Мінвідновлення не завжди дає чіткі відповіді, що робити.
Зараз, як повідомляє запорізька влада, вже 370 містян вже отримали погодження на компенсації від комісії, сумарно їм сплатили вже 19,4 мільйони гривень. Втім, описані нами проблемні ситуації потроху накопичуються без вирішення, і центральній владі вже треба виробляти за їх сукупністю чіткіший “гайдлайн” – що робити в таких випадках.
Обговорення