Запорізька міськрада вимагає в суді, щоб з 10-ї лікарні вивозив сміття лише “Вельтум”, бодай і дорожче 

Зображення завантажується

Запорізька міська рада подала в суд на 10-ту міську лікарню і фірму “Гранік”, вимагаючи від лікарні розірвати договір з “Граніком” на вивіз сміття.

Місцева влада посилається на своє рішення 2019-го року, за яким “Вельтум-Запоріжжя” було визнано виконавцем послуг з вивезення відходів, і наполягає, що тільки ця фірма має право укладати договори на вивіз відходів. Одна зі сторін надала “ЗЦР” позов та відзиви на нього. 

Передісторія: 

У 2019-му році набув сили новий закон “Про відходи”, та купа положень і актів до нього. За цим законом, місцева влада отримала право призначати на своїй території єдину фірму, яка буде вивозити побутове сміття. Фірму мають обирати на відкритому конкурсі, і наприкінці 2019-го, ще за часів Володимира Буряка, запорізький виконавчий комітет визнав цією фірмою “Вельтум-Запоріжжя” – до 2029 року. Це був не дуже коректний конкурс, з низкою підтасовувань по умовах, щоб у “Вельтума” були найкращі можливості його виграти. Тоді ще ми писали розгорнутий аналіз, можете ознайомитись з ним. Але попри оскарження в Антимонопольному комітеті та судах, конкурс скасувати не вдалось. 

Повертаємось в наші дні

У квітні 2023-го року міська Лікарня №10 та ТОВ “Екотехнологічна фірма “Гранік” уклали договір на вивіз побутових відходів, на 36,5 тисяч гривень. 

Запорізька міська рада, коли дізналась про це, пішла до суду, в особі в.о. міського голови Анатолія Куртєва, та правників юридичного департаменту, вимагаючи визнати цей договір недійсним. Посадовці посилаються на рішення виконкому, яким “Вельтум-Запоріжжя” визнано єдиним оператором з вивозу побутових відходів, і також вказують на те, що рішення лікарні укласти договір з “Граніком” порушує права територіальної громади.

У своєму відзиві на позов лікарня відповіла, що виходить з принципів конкуренції та економії бюджетних коштів. Оскільки сума договору була менше ліміту в 50 тисяч, то закупівлю можна було проводити без конкурсу. В лікарні порівняли актуальні тарифи “Вельтума”, які підвищували торік, та “Граніка”, прийшли до висновку, що в “Граніка” дешевше, та уклали з ним договір. І що вся ця ситуація регламентується законом “Про публічні закупівлі”, який вище за рівнем, ніж рішення виконкому, що фіксує монополію “Вельтума”. 

Економія, якщо порівнювати тарифи “Вельтума” та “Граніка” на один і той же обсяг сміття, зазначений в договорі з лікарнею, складає трішки менше 14 тисяч гривень.   

“Гранік” у своєму відзиві додатково зауважив, що визначення певної фірми оператором з вивезення відходів на тій чи іншій території не позбавляє інші фірми права займатись тією ж справою. І що вимоги міської влади, коли вони вбачають в “Вельтумі” єдиного можливого перевізника, суперечать нормам Господарського і цивільного кодексів.  

Слухання по справі почнуться в Господарському суді наступного тижня. 

Два роки тому “Гранік” вже програв схожу справу, коли уклав договір з інтернатом “Орієнтир”. Але тоді до суду звертався саме “Вельтум-Запоріжжя”, а не міська рада, і аргументація сторін була дещо інша.  

ТОВ “Екотехнологічна компанія “Гранік” належить Геннадію Дубову, який є її директором

ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” належить частково комунальній “Коммунсантрансекології”, але більша доля за “Вельтум-Україна”. Директор Ігор Бурчак є депутатом міськради від партії Володимира Буряка “Єднання”. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі