Запоріжці звернулися до Міндовкілля зі скаргами на дозвіл для “Запоріжсталі”

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Активісти створили спеціальну форму для автоматизації звернень на Міністерство. Перші скарги уже відправлені. Організатори твердять: комбінат завчасно хоче продовжити свій дозвіл, щоб не брати на себе зобов’язання зменшувати викиди. 

“Запоріжсталь” оприлюднила намір про продовження дії дозволу на викиди 14 березня. Протягом 30 діб, тобто до 12  квітня включно, триває період, поки запоріжці можуть подавати свої пропозиції та скарги на нього. 

Щоб привернути увагу не лише місцевої влади, а й профільного міністерства, активісти розробили автоматизовану систему генерації скарг. Запоріжці можуть ввести свої анкетні дані та копію підпису у спеціальну форму. Вона сама згенерує для них скаргу, яку залишається лише надіслати на пошту Міндовкілля. 

Публікація наміру “Запоріжсталі” вже зараз продовжити дозвіл на викиди викликала негативну реакцію у громадськості міста. Термін дії поточного дозволу комбіната спливає 29 грудня 2024 року. Активісти твердять: комбінат подав документи на його продовження завчасно, щоб отримати їх до того, як у дію вступить міська Програма поетапного зниження викидів. Вона має затвердити обов’язок забруднювачів покроково зробити свої виробництва більш екологічними і менш шкідливими для запоріжців. 

Як твердять активісти, одне із найбільших металургійних підприємств вже погодилося на дотримання майбутнього документу.

ДСС, який отримав дозвіл в минулому році, під тиском громади включив в умови дозволу виконання програми поетапного зниження викидів

Микола Ралик, об’єднання “ЕкоКоаліція Запоріжжя”

У повідомленні про намір продовжити Дозвіл на викиди від “Запоріжсталі” Програма не згадується. Натомість згадується можливість, надана наказом Міндовкілля: забруднювачі можуть перенести модернізацію свого виробництва аж на два роки після завершення дії воєнного стану. “Запоріжсталь”, зокрема, у новому Дозволі планує перенести однієї з печей, яка є джерелом забруднення, та побудову двох очисних установок, що мають зменшити викиди. Крім того, буде перенесено ремонти п’яти повітронагрівачів.

Зауважимо, що міська програма зниження викидів наразі перебуває у стадії розробки. Доопрацювати її і подати на розгляд міськради мають до 31 липня 2024 року. Якщо основні забруднювачі встигнуть оновити дозволи до її впровадження, програма фактично не зможе впливати на них. Дозволи, надані на рівні Міндовкілля, мають вищу силу, ніж місцеві нормативні акти.

Тож активісти вимагають від Міндовкілля призупинити процес продовження ліцензії для “Запоріжсталі” до моменту введення програми в дію. 

 “Запоріжсталь” повідомляє про намір проводити потенційні викиди таких речовин:

  • суспендовані тверді частинки, недиференційовані за складом (пил);
  • оксиди азоту;
  • діоксид сірки;
  • оксид вуглецю.

Крім того, заплановано викиди оксидів металів:

  • залізо та його сполуки;
  • манган та його сполуки;
  • мідь та її сполуки;
  • нікель та його сполуки;
  • свинець та його сполуки;
  • цинк та його сполуки;
  • хром та його сполуки.

Читайте також: “Система моніторингу якості повітря на Запоріжжі: амбітні плани і великі гроші”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі