Загадкове кільце Єдності

Зображення завантажується

Кільце Єдності, яке своїм кольором восени породило стільки суперечок і негативу серед запорожців, виявилось не менш загадковим з іншого боку. А саме – з документального, офіційного. Адже за чиї гроші його встановлювали, в рамках якої бюджетної програми і тендеру це робилось, так до кінця і не ясно. Офіційні інстанції дають суперечливі і неповні відповіді.  

Усі ми пам’ятаємо урочисте відкриття артоб’єкту «Коло Єдності» разом із Президентом України. Запорізькі ЗМІ почали писати про встановлення Кола в рамках програми «Велике будівництво», що, як ми потім вияснили, є не зовсім коректним формулюванням. Але, головне не в цьому.

Нам стало цікаво, скільки ж бюджету обійшовся монтаж цієї конструкції і ми направили запит на Запорізьку обласну адміністрацію щодо вартості робіт по встановленню цієї конструкції. Але, як виявилось, обласна влада не володіє такою інформацією. А й справді дивно, чого б це вона знала скільки коштів з її бюджету було витрачено.

На Хортиці встановлять унікальну арт-інсталяцію - портал новин LB.ua

Трохи ясності у цю справу вніс Заповідник Хортиця, який указав, що Коло Єдності в рамках програми «Великого будівництва» не встановлювався, а сам монтаж, відповідно до акту № 10 приймання-виконання будівельних робіт обійшовся казні в суму 1023165, 24 грн.  Однак, питання щодо фінансування робіт з установки так і залишалось відкритим. Незрозумілим у цій справі є: хто ж все таки фінансував установлення конструкції, та ще й за мільйон гривень? Адже, погодьтесь, на мільйон воно все таки не «дотягує».

Наступною несподіванкою для нас стало те, що роботи все ж таки фінансувалися з обласного бюджету Запоріжжя, про що повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

І одразу виникло багато питань. По-перше, як обласна адміністрація, яка є розпорядником обласного бюджету може не знати на що витрачаються її кошти. По друге, добре вже, навіть якщо конструкція встановлювалася за кошти обласної субвенції а не в рамках примарної програми «Велике будівництво», то де інформація про проведену закупівлю? Договір? 

Адже в технічному завданні, по якому проходило переоблаштування кургану, жодного кільця не згадувалось.  

Фінальною стала відповідь все тієї ж обласної адміністрації. Як виявилось, Договір щодо робіт по встановленню Кола Єдності дійсно не укладався. При цьому, акт прийому передачі № 1, зазначений вище, все ще існує. 

Звернемо також увагу, на нижченаведену відповідь обласної адміністрації на прохання надати звіт використаних коштів на установку Кола Єдності. У відповіді перераховано абсолютно все на острові Хортиця, на що було виділено кошти з обласного бюджету – але «Коло Єдності» там не згадується.

Тобто, в символічному центрі історичного комплексу невідомо по якому договору, невідомо за чиї гроші, і без обговорень з’явилось іржаве коло, єдина фішка якого – це його розмір. 

Аліна Родіна

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі