“Є підтримка з Москви”: у Запоріжжі заочно засудили депутата від “ОПЗЖ”

Зображення завантажується

У Запоріжжі засудили депутата Мелітопольської райради від “ОПЗЖ”, що перейшов на сторону ворога. Микола Волик став заступником керівника окупаційної ВГА у Мелітопольському районі

Комунарський райсуд виніс вирок для Миколи Волика. Чоловік добровільно зайняв посаду «заместителя главы военно-гражданской администрации Мелитопольского района». “Запорізький центр розслідувань” розповідає про вчинки цього колаборанта

Хто такий Микола Волик?

Микола Волик – депутат Мелітопольської районної ради від нині забороненої партії ОПЗЖ. Також чоловік займався бізнесом та обіймав посади у різних комунальних службах. Зокрема “Чистота-2”, “Рембуд” та “Мелітополькомунсервіс” за даними ЧЕСНО. Окрім того, його повʼязували й Іллею Кивою.

Покази свідків

Під час досудового розслідування були допитані свідки. Один з них розповів, що на початку травня 2022 до селищної ради приїхав Микола Волик, який представився як співробітник Мелітопольської окупаційної адміністрації. Він вимагав відновити навчання, надати списки вчителів та школярів.

Наступний свідок розповів, що він є головою Кирилівської селищної ради. Чоловік пригадує, що наприкінці квітня того року йому зателефонувала жінка, яка представилася начальником відділу освіти району. Вона повідомила, що він повинен зібрати педагогічний колектив всіх шкіл на збори. 

У запланований день жінка прибула з Миколою Воликом. Про Волика свідок знає, що той був депутатом районної ради й впізнав його. Під час цієї зустрічі сказали, що Росія тут назавжди, тому не перешкоджайте, працюйте за російськими програмами. Сам Микола Волик також брав участь в цих розмовах, казав: «Зрозумійте, вам все одно діватись нема куди, дітей треба вчити». Казав, що ви поїдете в Крим і там навчитесь. А також про перехід на російські програми та, що приберуть українську мову. Після зустрічі Волик додав, що йому також нелегко і сказав свідку «не выделуйтесь», працюйте. Зі слів представників інших громад Мелітопольського району йому відомо, що жінка з Воликом були у всіх громадах й всіх агітували.

Ще один свідок повідомив, що на момент повномасштабного вторгнення він працював заступником начальника Мелітопольського поліції. Миколу Волика він знає з 2011 року. Після вторгнення обвинувачений зателефонував свідку та спитав його позицію. Водночас повідомив, що він буде йти на якусь посаду, є підтримка з Москви. Пізніше Волик неодноразово телефонував свідку й казав, що такої держави як України вже не буде. Пропонував займати посаду в поліції, бо він місцевий, знає місто та людей, а ті, хто прибув — не місцеві. Пропонував свідку гарну зарплату і «бонуси». 

Вирок

Дослідивши покази свідків та інші докази, суд призначив Миколі Волику покарання – 8 років позбавлення волі. Також чоловік не зможе обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування наступні 15 років.

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: Допитував людей у підвалах: Колишнього оперуповноваженого з Токмака засудили до 15 років тюрми

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі