Ваучери на навчання за державний кошт: у Запоріжжі отримали лише кілька десятків

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Переселенці, колишні військові, полонені, люди з інвалідністю можуть отримати гроші на навчання за державний кошт. Від початку 2024 року в Україні цією нагодою скористалося більше 6 000 українців. На Запоріжжя припадає лише сота частина від цієї кількості 

Програма ваучерів на навчання за державний кошт діє в Україні вже не перший рік. Влітку 2023-го її зробили більш доступною, щоб полегшити участь для численних переселенців і допомогти їм краще адаптуватися у новому житті. 

За даними Запорізького обласного центру зайнятості, за січень-березень ваучери на навчання отримали 57 жителів Запоріжжя. Найбільше за той же період отримали мешканці Дніпропетровської (710), Львівської (602), Одеської (385) областей. 

Максимальна  вартість одного ваучера – 30 280 грн. Він дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Це 124 фахи у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. 

Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Серед найбільш популярних професій та спеціальностей, за якими навчаються за ваучерами цього року – медсестринство (видано 1642 ваучери), кухарство (778), дошкільна освіта (384). Популярні медицина, психологія, професії водіїв, трактористів,   кондитерів.

Отримати ваучер можуть люди старше 45 років (до настання пенсії за віком), ветерани, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон. При цьому вони повинні мати професійно-технічну чи вищу освіту, не бути зареєстрованими як безробітні та не проходити за останні три роки перенавчання за кошти Фонду держсоцстраху.

Щоб отримати ваучер, необхідно подати заявку онлайн. Впродовж 90 днів після отримання ваучера людина має укласти договір про навчання із закладом освіти. 

Серед причин низької популярності програми, які називають ВПО, – обмежений вибір навчальних закладів, складніші, порівняно із постановкою на обліку у Центрі зайнятості, бюрократичні процедури.

Читайте також: “Міжнародні фонди продовжують підтримку вимушено переселених жінок у Запоріжжі – можливості у квітні

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі