В Запоріжжі ОСББ відсудило право на контейнерний майданчик, який “приписало” собі комунальне підприємство

Зображення завантажується

В Запоріжжі комунальне підприємство “Комунсантрансекологія” незаконно приписало собі контейнерний майданчик для твердих побутових відходів, який знаходився у власності ОСББ. Суд став на сторону співвласників багатоквартирного будинку

У вересні минулого року ОСББ «Автомобіліст-3» звернулося до суду з проханням визнати незаконним рішення Виконавчого комітету Запорізької міськради «Про закріплення на праві господарського відання за ЗКАТП 082801 «Комунсантрансекологія» контейнерних майданчиків для твердих побутових відходів». А саме ту частину, що стосується контейнерного майданчику по вулиці Європейська, 28.

Як йдеться у рішенні Господарського суду, співвласники будинку дізналися, що фірма “Публічні процедури” проводить аукціон з оренди контейнерних майданчиків, і виявили серед лотів свій майданчик, який нещодавно збудували своїм коштом. Замовником аукціону було комунальне підприємство «Комунсантрансекологія».

Не погодившись з цією інформацією, співвласники пішли до суду з позовом. 

Заперечуючи позов, комунальне підприємство зазначило, що вважає, що вся земля в межах міста є комунальною власністю. А оскільки на даний час немає врегульованого порядку безоплатної передачі землі у власність або постійне користування ОСББ, то споруди, що знаходяться на комунальній землі, наприклад контейнерні майданчики, є комунальною власністю.

Щоб визначити, кому ж таки належить контейнерний майданчик по вулиці Європейській, 28, суд звернувся до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», де передбачено, що споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території є спільною сумісною власністю власників квартир.

Тобто контейнерний майданчик є майном ОСББ.

Суд позов співвласників будинку задовольнив повністю, рішення Виконавчого комітету Запорізької міськради в частині, що стосувалася саме цього контейнерного майданчику, визнав недійсним, і стягнув з комунального підприємства на користь ОСББ судовий збір у розмірі 2500 гривень. 

КП “Комунсантрансекологія” є співзасновником міського оператора з вивозу і обробки сміття – “Вельтум-Запоріжжя”. На балансі КП також стоять всі контейнерні майданчики в місті, і земельна ділянка під полігоном відходів на Леваневського.  

Читайте також: “Вельтум” пытается доказать в суде, что в Запорожье только с ними можно заключать договоры на вывоз мусора

“Вельтум” оспорил в ОАСКе решение АМКУ, запретившее вывозить им мусор без тендера

Запорожский мусор для своих: подставной конкурс и завышенный тариф

Конкурс с душком: как “Вельтум-Запорожье” стал главным ассенизатором города

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі