Новини Усі пости Новини

В Запоріжжі намагаються повернути до власності громади ділянку на березі Дніпра

Запорізька прокуратура намагається повернути до власності громади ділянку на березі Дніпра, на якій хотіли будувати ресторан, “прикривши” його будівництвом культурно-оздоровчого центру. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Єдиний реєстр судових справ

Вознесенівська окружна прокуратура подала позов до Господарського суду з приводу повернення у власність громади ділянки, площею 0,9 гектарів і вартістю 102 млн грн. Земля розташована на березі річки Дніпро, біля Прибережної автомагістралі, внизу каскаду фонтанів “Райдуга”. 

У позові прокуратура вимагає визнати незаконними та скасувати рішення державного реєстратора, щодо реєстрації прав фірмі “Савойл” на земельну ділянку. Також прокуратура вимагає від фірми усунути перешкоди у праві користування земельною ділянкою Запорізькій міській раді.  

Підставою такого звернення стало неповернення до власності громади Запоріжжя ділянки після того, як у “Савойл” закінчився строк права оренди землі, а також будівництво на ньому культурно-оздоровчого центру.  

“Запорізький центр розслідувань” вже писав про цю ділянку у цьому році. В кінці квітня у Реєстрі містобудування з’явилося повідомлення про будівництво нового ресторанного комплексу на рекреаційній землі. 

Департамент архітектури затвердив містобудівну документацію для нового ресторанного комплексу в складі культурно-оздоровчого центру фірмі “Славойл”. 

Цікаво, що у цільовому призначення землі вказано – “для будівництва та обслуговування об’єктів торгівлі”. У той же час, згідно з зонінг це Р-5 – “рекреаційно-розважальна зона”, а по Генплану – для об’єктів фізкультури і спорту.

У переліку допустимих забудов немає конкретно ресторану, але під нього підходить культурно-оздоровчий центр, який прописаний основним об’єктом. Однак, на даний момент, в документах немає чіткого опису того, що мають на увазі під оздоровчим центром і як в ньому буде функціонувати сам ресторан.

При цьому, серед видів діяльності “Славойл” взагалі немає підходящих КВЕДів.

Оренда була укладена ще у 2006 році на 10 років, але за цей час на ділянці нічого не з’явилося. Прокуратура ж вказує на те, що будівництво почалося нещодавно і при цьому права оренди на ділянку у фірми не було. Хоча містобудівну документацію фірма все ж таки якось отримала. 

За часів Олександра Сіна фірма була оформлена на менеджерів Євгена Анісімова. Зараз, з червня 2021 року, керівником фірми є Сергій Федоренко. Засновником – ТОВ “Роадхаус корпорація”, а кінцевими бенефіціарами – Світлана Лісонь і Едуард Максименко. 

Фірма “Славойл”, по інформації системи “Юконтрол”, входить до групи Братів Трофименко, які займаються будівництвом, девелопментом та управлінням нерухомістю. Головні активи групи: столичний девелопер – компанія “НЕСТ”, а також мережа кінотеатрів “Мультіплекс”.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі