В Запоріжжі намагаються повернути до власності громади ділянку на березі Дніпра

Зображення завантажується

Запорізька прокуратура намагається повернути до власності громади ділянку на березі Дніпра, на якій хотіли будувати ресторан, “прикривши” його будівництвом культурно-оздоровчого центру. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Єдиний реєстр судових справ

Вознесенівська окружна прокуратура подала позов до Господарського суду з приводу повернення у власність громади ділянки, площею 0,9 гектарів і вартістю 102 млн грн. Земля розташована на березі річки Дніпро, біля Прибережної автомагістралі, внизу каскаду фонтанів “Райдуга”. 

У позові прокуратура вимагає визнати незаконними та скасувати рішення державного реєстратора, щодо реєстрації прав фірмі “Савойл” на земельну ділянку. Також прокуратура вимагає від фірми усунути перешкоди у праві користування земельною ділянкою Запорізькій міській раді.  

Підставою такого звернення стало неповернення до власності громади Запоріжжя ділянки після того, як у “Савойл” закінчився строк права оренди землі, а також будівництво на ньому культурно-оздоровчого центру.  

“Запорізький центр розслідувань” вже писав про цю ділянку у цьому році. В кінці квітня у Реєстрі містобудування з’явилося повідомлення про будівництво нового ресторанного комплексу на рекреаційній землі. 

Департамент архітектури затвердив містобудівну документацію для нового ресторанного комплексу в складі культурно-оздоровчого центру фірмі “Славойл”. 

Цікаво, що у цільовому призначення землі вказано – “для будівництва та обслуговування об’єктів торгівлі”. У той же час, згідно з зонінг це Р-5 – “рекреаційно-розважальна зона”, а по Генплану – для об’єктів фізкультури і спорту.

У переліку допустимих забудов немає конкретно ресторану, але під нього підходить культурно-оздоровчий центр, який прописаний основним об’єктом. Однак, на даний момент, в документах немає чіткого опису того, що мають на увазі під оздоровчим центром і як в ньому буде функціонувати сам ресторан.

При цьому, серед видів діяльності “Славойл” взагалі немає підходящих КВЕДів.

Оренда була укладена ще у 2006 році на 10 років, але за цей час на ділянці нічого не з’явилося. Прокуратура ж вказує на те, що будівництво почалося нещодавно і при цьому права оренди на ділянку у фірми не було. Хоча містобудівну документацію фірма все ж таки якось отримала. 

За часів Олександра Сіна фірма була оформлена на менеджерів Євгена Анісімова. Зараз, з червня 2021 року, керівником фірми є Сергій Федоренко. Засновником – ТОВ “Роадхаус корпорація”, а кінцевими бенефіціарами – Світлана Лісонь і Едуард Максименко. 

Фірма “Славойл”, по інформації системи “Юконтрол”, входить до групи Братів Трофименко, які займаються будівництвом, девелопментом та управлінням нерухомістю. Головні активи групи: столичний девелопер – компанія “НЕСТ”, а також мережа кінотеатрів “Мультіплекс”.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі