В Запоріжжі фірми менеджера Шурми доприватизують підвали та базу відпочинку

Зображення завантажується

Запорізька міськрада планує провести “велику приватизацію для своїх”. Пакет з переліком чималого обсягу нерухомості запланований до найближчої сесії, що ніяк не відбудеться. 

Найкращі об’єкти через приватизацію шляхом викупу отримують три фірми однієї людини, Антона Максимова. За часів мерства Володимира Буряка це був довірений менеджер Ростислава Шурми і Руслана Божка. Тоді фірми Максимова отримали в оренду перелічену нижче нерухомість, а зараз вони начебто зробили в ній “невід’ємні поліпшення” і вже можуть приватизувати. 

Антон Максимов також очолює “Енергоспецінвест Комфорт”, який володіє декількома приватними твердопаливними котельнями у Запоріжжі. Коли запоріжці, переважно з Шевченківського району, кажуть, що від якоїсь приватної котельні занадто димить, то зазвичай вони мають на увазі котельні “Енергоспецінвест Комфорт”.   

Але повернемось до приватизації. В переліку фірм-орендарів, що можуть отримати право викупу орендованих приміщень, є три фірми, директором яких вказаний Максимов. Це “Одисея компані”, “Імперія 07” і “Престиж 2020”. 

ТОВ “Одісея компані” претендує на два приміщення. Перше, у 124 квадратних метри, знаходиться в будинку №24 по бульвару Центральному. Це одна з багатоповерхівок, які тягнуться униз від трамвайної лінії до вулиці Перемоги. 124 “квадрати” – це як дві звичайні двокімнатні квартири, приміщення під невеличкий магазин або кафе. Значно цікавіше приміщення – 368 “квадрати” на Соборному, 208, на першому поверсі. Це будинок поряд з мерією і, судячи з площі, один з великих магазинів чи кафе в ньому.  

“Імперія-07”, приватизує приміщення на першому поверсі у будинку по вулиці Шкільній. Площа об’єкту складає 157 квадратних метрів. 

Найбільш привабливий об’єкт у переліку – будівлі на базі відпочинку “Домаха”, їх хоче викупити “Престиж 2020”. Це колишня база “Водоканалу”, що знаходиться поряд з базою “КБ “Прогрес” на іншому березі протоки Домаха. Після того, як “Престиж 2020” викупить будівлі, він може почати процес оформлення землі під базою собі у власність. 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Як воно мало б бути прозоріше і чесніше? Черговий шматок підвалу чи першого поверху виставляють на аукціон через “Прозорро.Продажі”. Хто дає більше – той і отримує право оренди чи вже викупу. 

Як було всі попередні роки і як запорізька влада робила “до останнього”, до моменту, коли  “Прозорро.Продажі” зробили обов’язковими? 

Робилась оцінка умовного шматочка підвалу, відбувався конкурс з одним учасником, який подавав документи на оренду. За рік чи два в приміщенні робили ремонт чи принаймні починали його, і викликали оцінщика. Оцінщик дивився, що при здачі в оренду приміщення оцінили в мільйон гривень, і отут зараз йому показують, що в ремонт вклали більше 25% – вже 260 тисяч, наприклад. І тому такий орендар отримує право на приватизацію. Але перевірити реальну вартість робіт без доступу до документів неможливо.     

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі