У Запоріжжі засудили на 13 років поліцейського за держзраду
Жовтневий райсуд виніс заочний вирок Сергію Гріпаку за фактом державної зради. Чоловік добровільно погодився працювати у “народній міліції” Бердянську. Про вирок суду й роль Гріпака, яку йому відвели окупанти, – читайте далі
У Запоріжжі заочно засудили Сергія Гріпака за допомогу окупаційній владі. 46 річний працівник Бердянського відділу поліції передав росіянам інформацію про зброю і допоміг з її збором.
Коли в Бердянськ почали заходити окупаційні війська, правоохоронці сховали службові машини, переодягалися в цивільний одяг та негласно патрулювати місто. Водночас сховали й зброю. У цьому допомагав і сам обвинувачений. Тобто чоловік знав місце сховку. Окрім того, володів базою даних щодо кількості та видів зброї працівників поліції і знав про усіх цивільних власників зброї.
За показами одного з свідків, на початку квітня поліцейським повідомили, що терміново потрібно підійти до райвідділу та здавати пістолети. В іншому випадку додому прийдуть окупанти та проведуть обшук. У ході розмови вони зрозуміли, що один з колег вже перейшов на бік ворога. Далі, 9 квітня свідок прийшов у відділ і там побачив колег, що вже доєдналися до росіян. Зокрема, Гріпак спілкувався з іншими окупантами.
Інший свідок розповіла, що вона теж отримала інформацію про здачу зброї. 5 квітня 2022-го жінка прийшла до райвідділу, в якому вже був самопроголошений керівник. Далі, вона побачила Сергія Гріпака який привіз всю наявну зброю, що раніше сховав. Після чого, представники окупаційної влади стали викликати поліцейських по черзі для розмови. Коли черга дійшла до свідка, то у кабінеті їй запропонували перейти працювати на окупаційну владу. Також зазначали, що в разі незгоди потрібно виїжджати, оскільки «вороги в тилу їм не потрібні».
Гріпак особисто у неї питав про її рішення. При цьому, повідомив, що іншого виходу в неї немає. Цього дня, вона бачила, як окупанти вивели двох українських поліцейських із зав`язаними руками та пакетами на головах.
Наступного дня, жінка знову прийшла до райвідділу. Свідок побачила як Гріпак сів в автомобіль із літерою Z та поїхали до магазину забирати зброю. Пізніше, коли жінка вже була у Запоріжжі, її подзвонив обвинувачений, спитав де документи на зброю. Жінка повідомила, що всі документи були спалені.
Отже, дослідивши покази цих та інших свідків, а також інші докази, суд прийшов до висновку, що чоловік винен у держзраді. Зокрема, за показами свідків, поліцейські, які не хотіли співпрацювати з окупантами, могли виїхати до Запоріжжя. Однак, Гріпак добровільно залишився.
Суд виніс вирок – 13 років позбавлення волі. Крім того, Гріпак втратив спеціальне звання “майор поліції”. Водночас чоловік перебуває у Бердянську, а тому відбувати своє покарання буде лише після затримання.
Читайте також: Освітянку, яка очолила окупаційний «департамент освіти» Запорізької області, заочно засудили на 10 років
Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.
Обговорення