У Запоріжжі замовили укриття в школах на 38 млн грн за вересень

Зображення завантажується

У вересні запорізький Департамент освіти підписав угоди на ряд укриттів у школах майже на 38 мільйонів гривень. “Запорізький центр розслідувань” розповідає, про школи в яких проведуть роботи і коли вони будуть готові

Зазвичай на початку осені школи замовляють товари для навчання, однак останні роки відрізняються. На другий рік повномасштабної війни основним замовленням є укриття. Договори на їхній ремонт підписують майже щомісяця. При цьому левова частка всіх приміщень – 53% є непридатними

Зокрема у самих школах ситуація не краще. Про це говорила на брифінгу директорка Департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна. Жінка зазначила, що зі 120 шкіл до нового навчального року в найкращому випадку зможуть підготувати лише третину

Водночас трохи згодом в.о. мера Анатолій Куртєв заповняв, що в більшості шкіл вже облаштовані укриття до вересня, попри те, що навчання буде онлайн. Ці думки суперечать одна одній, проте ми дослідили закупівлі і побачили, що у період з травня по липень замовили ремонти у деяких школах міста за 18,5 мільйонів гривень. Більшість з них закінчують тільки в грудні. А от за вересень замовник уклав нові 15 договорів на майже 38 мільйонів гривень. Лише 20% з них мають відремонтувати до кінця осені, інші – до грудня. 

За які школи візьмуться у вересні

У вересні підписали договори на майже 38 мільйонів гривень. Цим коштом відремонтують 15 шкіл. 

Найдешевше укриття вартуватиме 1,3 мільйона гривень, а найдорожче 4,1 мільйона гривень. 

ТОП-3 найдорожчих укриттів

Найбільше грошей витратять на ремонт укриття в школі № 59, що в Дніпровському районі. Загалом роботи коштуватимуть понад 4,1 мільйона гривень. Частина суми 2,2 мільйона оплатять коштом субвенцій, залишок у 1,8 мільйона виділять з міського бюджету. 

Цим коштом мають встановити сантехніку, системи опалення й вентиляції, а також зробити електрику, пожежну сигналізацію тощо. І власне, самі будівельні роботи – стіни, підлогу, стелю. 

11 вересня замовник підписав договір з фірмою “Ін-Трас”. Кінцевим бенефіціаром є Олександр Лебідь. У цілому, за 2022-2023 роки фірма отримала підрядів на 55,3 мільйона гривень за даними BI Prozorro. 

Також замовили укриття і для школи № 100 за майже 4 мільйони гривень. Ця школа також у Дніпровському районі. Роботи будуть аналогічні. 

Договір на це замовлення підписали з підприємцем Павлом Дяченком. Він зареєструвався як ФОП 8 місяців назад. Через місяць після реєстрації чоловік почав отримувати замовлення. 

Загалом за цей період їх загальна сума складає 6,4 мільйона гривень. Всі замовлення були від Департаменту освіти, територіальних відділів освіти і шкіл, що підпорядковуються також Департаменту. 

Зазначимо, що не так давно журналістки “Запорізького центру розслідувань” завітали у школу, щоб подивитися місця для ВПО. Проте робітники школи про них нічого не чули, а директор зазначив, що місця є. Водночас подивитися на них можна, лише приїхавши з Департаментом освіти. 

Ще один заклад у цьому районі, в якому зроблять укриття за 3,8 мільйона гривень – ЗНВК № 109. З них 2,3 мільйона – субвенції, а залишок 1,5 мільйона з бюджету.

21 вересня замовник підписав договір з підприємцем Максимом Якименком. За 2023 рік він отримав замовлень на 6,3 мільйона гривень. Більшість з них від Департаменту і відділів освіти.

Ми ходили й у цю школу щодо місць для переселенців. Ситуація аналогічна: працівники школи кажуть, що місць немає. Водночас на запит директорка повідомила, що вони є. Пізніше ми поговорили з нею й телефоном. Жінка повідомила, що подивитися пункт незламності (хоча ми питали за місця для ВПО) і будь-що інше ми можемо лише отримавши спеціальні дозволи. Нагадаємо, що Пункти незламності мають бути відкриті для містян. 

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі