У Запоріжжі суд зобов’язав фірму Кальцева повернути місту 10 гектарів землі

Зображення завантажується

Запорізька прокуратура через суд розірвала договір на землю, яка фактично 6 років перебувала у фірми Кальцева. За цей час користувач за неї не платив. «Запорізький центр розслідувань» розповідає деталі справи

У грудні Господарський суд задовольнив позов прокуратури у справі щодо земельної ділянки по вул. Оріхівське шосе, 10, що поруч з обласною лікарнею. Ще 6 років тому землю вирішили передати фірмі «Терраінвестгрупп» на 19 років під громадський центр. 

Це відбулося без аукціону, бо за документами на території знаходиться майно фірми – незавершене будівництво. Фактично, знайти сліди цього майна майже неможливо. За матеріалами справи, недобудову «Терраінвестгрупп» придбала у «Зед Концепт» за декілька днів до рішення про передачу землі. 

Не платила, а чи заплатить?

За законом «Терраінвестгрупп» мала зробити витяг щодо нормативно-грошової оцінки землі (потрібна для розрахунку орендної плати) та укласти договір оренди. На це у фірми було 4 місяці з моменту прийняття рішення міськрадою, тобто до січня 2019 року. 

Однак, договір оренди «Терраінвестгрупп» з міською радою уклала тільки у жовтні 2023 року. Відтак всі попередні роки земля фактично знаходилася у користуванні, проте гроші за неї бюджет міста не отримував. 

Тепер міська рада через суд стягнула 4,6 мільйона гривень. Проте, це лише за період з жовтня 2023 по квітень 2024, себто пів року від укладання договору оренди без урахування часу від 2018-го. 

Порушення з аукціоном і майном

Також слідство зʼясувало, що окрім цього були й інші порушення, що дозволили фірмі отримати землю на вигідних для неї умовах.

По перше, насправді не було підстав для отримання земельної ділянки поза конкурсом. Закон чітко розмежовує поняття «незавершеного будівництва» та «нерухомого майна», тобто недобудова не надає права на отримання землі без аукціону.

Аукціон дозволяє прозоро продати чи здати в оренду землю, і як результат отримати найбільший дохід до бюджету. Це забезпечує рівні можливості для всіх учасників і знижує корупційні ризики.

По друге, слідство зʼясувало, що реєстрація права власності на незавершене будівництво була здійснена за відсутності необхідних документів. До того ж на нього було накладено арешт. Попри це держреєстратор Комишуваської селищної ради провела процедуру. Це дозволило «Зед Концепт» незаконно продати майно.

Майно, довкола якого відбулося стільки дій, зараз фактично відсутнє. Ми виїхали на спірну ділянку, і те, що там вдалось знайти, важко назвати навіть недобудовою. Подекуди з землі стирчать залишки фундаменту і лежить декілька бетонних балок.

Висновок

Отже, дослідивши всі докази суд визнав недійсними і договір оренди землі, і договір купівлі-продажу незавершеного будівництва. Тепер ділянка має повернутися місту. 

Водночас під час іншого засідання суд стягнув з фірми заборгованість понад 4,6 мільйона гривень. Проте не враховано попередні роки, коли ділянка була у фірми і не приносила грошей місту, як могла б. 

Читайте також: Запорізькі кіоско-укриття: продали з аукціону лише 4 місця з 25

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі